YOUMOBIL
Rewitalizacja budynku a potrzeby osób o ograniczonej mobilności
2020.02.05 12:50 , aktualizacja: 2020.02.05 13:05
Autor: Magdalena Prządka-Głodek (NI), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski
W siedzibie Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) w Grodzisku Mazowieckim odbyły się trzecie warsztaty dotyczące rewitalizacji budynku na cele edukacyjno-kulturalne realizowane w ramach projektu YOUMOBIL.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Klubu Miłośników WKD, przedstawiciel firmy Altix Sp. z o.o. związanej ze środowiskiem osób z dysfunkcją wzroku, opiekun Izby Tradycji WKD, przedstawiciele WKD oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Tym razem myślą przewodnią spotkania było omówienie kwestii związanych z dostosowaniem planowanego do renowacji budynku do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Na spotkaniu skoncentrowano się na problemie niwelowania barier architektonicznych dla osób o ograniczonej mobilności, a więc niepełnosprawnych, a także starszych, kobiet w ciąży, osób z małymi dziećmi.
Przedstawiciel firmy Altix Sp. z o.o. wskazując na potrzebę uwzględnienia w rewitalizowanym budynku udogodnień dla osób o ograniczonej mobilności, wyraził wolę współpracy w dalszych działaniach związanych z rewitalizacją budynku. Firma Altix Sp. z o.o. stosuje liczne rozwiązania architektoniczne dedykowane osobom z niepełnosprawnościami, w tym oznaczenia poziome: kontrastowe oznaczenia schodów, linie naprowadzające i pola uwagi, oznaczenia pionowe: tabliczki kontrastowe, tekst pismem Braille’a, w druku powiększonym, nakładki na poręcze, terminal informacyjny.
Na spotkaniu ustalono, że w kolejnym etapie nastąpi podsumowanie wszystkich uwag i sugestii zgłoszonych podczas realizowanych warsztatów. Jednocześnie Spółka WKD, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, przystąpi do opracowania zlecenia na wykonanie wstępnego studium wykonalności związanego z rewitalizacją budynku.
Liczba wyświetleń: 128
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.