RUMOBIL

Robocze spotkanie w Modenie w ramach projektu RUMOBIL

2018.07.03 14:10

Autor: Magdalena Prządka-Głodek (NI), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Samochód do transportu osób Bus, którym realizowane są...
  • Telefonistki przy komputerach Wizyta w Call center, fot....
  • Przy peronie stoi pociąg Stacja kolejowa...

 

W ramach realizacji kolejnego etapu projektu RUMOBIL, delegacja Samorządu Województwa Mazowieckiego wraz z przedstawicielem Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” wzięła udział w wyjeździe studyjnym do włoskiej Modeny.

 

Partnerem projektu RUMOBIL z Modeny jest Agencja ds. Mobilności i Lokalnego Transportu Publicznego (aMO), która była gospodarzem wizyty. Goście z Mazowsza mieli okazję zapoznać się z wdrożonym przez aMO projektem pilotażowym polegającym na zastosowaniu nowego oprogramowania pozwalającego na lepsze zarządzanie usługami autobusowymi realizowanymi za pośrednictwem „Prontobus”.

 

„Prontobus” – jak to działa?

Projekt „Prontobus” ma integrować miejski i pozamiejski transport publiczny Modeny. Poprzez aplikację na urządzenia mobilne użytkownik może dokonać rezerwacji przejazdu busem na określonej przez siebie trasie. Podróżny każdorazowo otrzymuje potwierdzenie rezerwacji lub informację o braku możliwości przejazdu. Rezerwacji można dokonać najpóźniej na 60 minut przed planowanym odjazdem busa. „Prontobus” jest usługą dostępną dla przewozów okazjonalnych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów, którzy w łatwy sposób mogą zamówić przejazd z gwarancją miejsca siedzącego, udając się np. z wizytą do lekarza czy urzędu.

 

Call center” – centrum zarządzania projektem

Podczas wizyty studyjnej delegacja z Mazowsza odwiedziła centrum obsługi podróżnych „Call center”, gdzie obsługiwane są między innymi rezerwacje składane przez pasażerów na przejazd „Prontobusem”. Mając pobraną aplikację „Prontobus” oraz dokonując rejestracji w systemie, delegacja miała możliwość testowania programu, a także wykonania przykładowej rezerwacji przejazdu.

Projekt pilotażowy realizowany przez parterów z Modeny jest pomocny w planowaniu podróżny oraz organizacji przewozów wykonywanych za pośrednictwem „Prontobusa”.

Liczba wyświetleń: 190

powrót