RUMOBIL

Bezpłatna aplikacja śledzenia pociągów Kolei Mazowieckich „tropKM”

2018.05.24 11:15 , aktualizacja: 2018.05.24 11:47

Autor: Magdalena Prządka-Głodek (NI), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Zaplanuj swoją podróż za pomocą aplikacji „tropKM”

Od 1 sierpnia 2017 r. województwo mazowieckie przy współpracy z Kolejami Mazowieckimi uruchomiły system śledzenia pociągów i informacji pasażerskiej „tropKM”.  Jego działanie opiera się na urządzeniach GPS zamontowanych w pociągach Kolei Mazowieckich kursujących w relacji Nasielsk – Sierpc – Płock – Kutno. Aby skorzystać z tej funkcjonalności należy na urządzenie mobilne ściągnąć aplikację tropKM. W ten sposób można sprawdzić, np. gdzie w danym momencie jest pociąg i czy przyjedzie zgodnie z planem. Dodatkowo aplikacja posiada wyszukiwarkę aktualnego rozkładu jazdy pociągów.

 

W pigułce

  • system oparty jest na urządzeniach GPS,
  • pasażerowie otrzymują dostęp do aplikacji na urządzenia mobile oraz strony www z urządzeń stacjonarnych i interaktywnej mapy,
  • aktualny rozkładu jazdy pociągów,
  • dodatkowo w Sierpcu (budynek Starostwa Powiatowego) oraz na dworcu kolejowym w Płocku zlokalizowane są dwa infokioski posiadające dokładnie te same funkcje co aplikacja.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg dla Europy Środkowej RUMOBIL „Mobilność na obszarach wiejskich w europejskich regionach dotkniętych zmianami demograficznymi”.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 700

powrót