RUMOBIL

Projekt RUMOBIL w toku – kolejne spotkanie partnerów

2017.06.21 09:20 , aktualizacja: 2017.06.21 10:06

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Na pierwszym, planie dwa wagony Pociąg kolei ŻSR na stacji...
  • Budynek dworca Stacja kolejowa Rajecké...
  • Mężczyzna trzyma plakat z wizualizacją projektu Przedstawiciel partnera ze...

Gospodarzem trzeciego spotkania partnerów projektu RUMOBIL, które odbyło się na Słowacji, był Kraj Żyliński wraz z Uniwersytetem Żylińskim (UNIZA).

 

Zilina

Pierwszego dnia spotkanie obyło się w gmachu Uniwersytectu Żylińskiego. Przedstawiciele Lidera Projektu (Ministry for Regional Development and Transport Saxony-Anhalt) omówili aktualny stan zaawansowania przedsięwzięcia. Kolejna prezentacja dotyczyła spółki „Koleje Mazowieckie – KM”, jej  działalności oraz roli jaką pełni w projekcie pilotażowym Mazowsza. Partnerzy inicjatywy ze szczególnym zainteresowaniem przyjęli wyniki badań marketingowych dotyczących frekwencji i satysfakcji klienta, prowadzonych w pociągach Kolei Mazowieckich na liniach kolejowych 27 i 33 w grudniu 2016 r. Ciekawość wzbudziły również wyniki ankiety RUMOBIL, przeprowadzonej w pociągach, w kontekście użytkowania mobilnego internetu oraz możliwości korzystania z aplikacji, którą w ramach projektu wdraża województwo mazowieckie. Omówiono również aktualny stan prac związanych z określeniem miarodajnych wskaźników efektywności projektów oraz zadania, jakie będą będą realizowane w ramach tworzonej Strategii RUMOBIL.

 

Rajecké Teplice

Popołudniowa sesja spotkania poświęcona była realizacji projektu pilotażowego przez partnerów ze Słowacji, dlatego uczestnicy udali się do miejscowości Rajecké Teplice, gdzie zapoznali się z założeniami projektu modernizacji stacji kolejowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, by utworzyć zintegrowany punkt przesiadkowy (autobus, kolej, Park & Ride).

 

Stanica Zilina-Zariecie

Kolejne spotkanie poświęcone było zarządzaniu projektem oraz realizacji działań w perspektywie następnych 5 miesięcy. Po tej sesji partnerzy projektu odwiedzili budynek dworca kolejowego na obrzeżach Żyliny, który z pomocą wolontariuszy z całej Europy został przekształcony w centrum kulturalne z galerią, kawiarnią oraz wielofunkcyjnym miejscem teatralnym, w którym odbywają się warsztaty, koncerty, dyskusje i pokazy.

Liczba wyświetleń: 198

powrót