Oferty współpracy

Gmina Widyń z Bułgarii zainteresowana podjęciem współpracy w dziedzinie ochrony środowiska w ramach programu Interreg EUROPA 2014–2020

2016.04.01 07:00

Autor: Agnieszka Mync (KM), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

Gmina Widyń (Vidin) z Bułgarii poszukuje możliwości współpracy w ramach programu Interreg EUROPA 2014–2020, w szczególności dotyczącej Priorytetu 4: Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami.

 

Termin II. naboru w programie Interreg EUROPA: 5 kwietnia–13 maja br.

 

Widyń jest gminą (ze stolicą w mieście Widyń) położoną w północno-zachodniej części Bułgarii, nad Dunajem, przy granicy z Rumunią i Serbią. Liczy niespełna 70 tys. mieszkańców (według spisu z 2011 r.). Przez jej terytorium przebiegają dwa paneuropejskie korytarze transportowe: nr IV – z Norymbergi w środkowej Bawarii (Niemcy) do Salonik w północnej Grecji oraz nr VII – Ren – Men – Dunaj.

 

Władze gminy chętnie nawiążą współpracę w projekcie transnarodowym lub poświęconym problemom współpracy transgranicznej. Bliższe informacje można uzyskać poprzez bezpośredni kontakt z przedstawicielem władz. Dane kontaktowe zostaną udostępnione zainteresowanym drogą mailową. Prosimy o kontakt pod adresem: .

 

Informację zamieszcza się na prośbę Krajowego Punktu Kontaktowego Interreg Europa w Ministerstwie Rozwoju (Departament Współpracy Terytorialnej – Wydział Współpracy Transnarodowej i Międzyregionalnej w Katowicach).

Pliki do pobrania

Rozmiar: 31 kB, Liczba pobrań: 307, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 138

powrót