Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu

Wydłużony termin zgłoszeń w II edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych „Szekspir. Inspiracje”

2014.07.15 13:10 , aktualizacja: 2014.07.15 13:19

Autor: Anna Grzywacz (KP), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Zarząd Województwa Mazowieckiego w porozumieniu z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie przychylnie odniósł się do państwa próśb o przedłużenie składania deklaracji uczestnictwa oraz nadsyłania nagranych przedstawień w II Edycji Festiwalu Teatrów Amatorskich na Mazowszu ogłoszonego w bieżącym roku pod hasłem  „Szekspir.Inspiracje”.

 

Zgodnie ze zmienionym regulaminem festiwalu uczestnicy mają możliwość zadeklarować swój udział i dokonać zgłoszenia uczestnictwa do 30 września  2014 r. na „Karcie zgłoszenia”, a do 10 listopada 2014 r. przesłać na nośniku elektronicznym nagranie zadeklarowanego wcześniej i przygotowanego spektaklu.

 

Informujemy również o objęciu Festiwalu Honorowym Patronatem przez Ambasadora Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który w korespondencji skierowanej do marszałka województwa mazowieckiego wyraził chęć ufundowania i osobistego wręczenia nagrody specjalnej na zakończenie festiwalu, który zaplanowano na początku 2015 r., podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie.

 

 Miło nam również poinformować o pozyskaniu partnerstwa British Council, które dla upamiętnienia twórczości Wiliama Szekspira wyraziło chęć współpracy uznając słuszność argumentów przemawiających za wspólnymi działaniami na rzecz pogłębiania wiedzy wśród młodzieży naszego regionu i zainteresowania jej literaturą angielską, nowożytnym dramatem oraz przybliżając jej niekwestionowany geniusz Szekspira. Jednocześnie pozostaje w przekonaniu, że obrana konwencja  festiwalu teatralnego, jest trafną i umożliwiającą bezpośredni kontakt z inspirującymi i uniwersalnymi treściami zawartymi w twórczości Szekspira.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 418 kB, Liczba pobrań: 163, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 282

powrót