Komunikaty

II Edycja Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych „Szekspir. Inspiracje”

2014.04.16 12:35 , aktualizacja: 2014.07.15 12:43
Autor: Anna Grzywacz, (KP), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

II Edycja Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie w 450. Rocznicę urodzin Wiliama Szekspira - „Szekspir. Inspiracje”.

 

Serdecznie zapraszamy gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz domy i centra kultury z terenu Mazowsza do udziału w festiwalu.       

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Dyrektora Teatru Polskiego im. Szyfmana w Warszawie Andrzeja Seweryna. Do współpracy zaprosiliśmy Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Urząd Miasta St. Warszawy.

           

Zgodnie z poniżej zamieszczonym regulaminem, głównym zadaniem uczestników Festiwalu będzie przygotowanie i zaprezentowanie przez młodzież przedstawienia teatralnego opartego na twórczości Wiliama Szekspira.

           

Warunkiem uczestnictwa jest zadeklarowanie wzięcia udziału do 30 września br. na „Karcie zgłoszenia”, a do 10 listopada br. przesłanie na nośniku elektronicznym  nagrania zadeklarowanego wcześniej i przygotowanego spektaklu.

           

Główną nagrodą dla laureata/laureatów przeglądu będą warsztaty teatralne zorganizowane w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz możliwość wystawienia nagrodzonej sztuki na deskach tego Teatru. Przewidziane są również inne nagrody, np. bilety na wskazany przez przedstawiciela Teatru Polskiego spektakl lub premierę.

           

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikiem Wydziału Kultury Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Anną Grzywacz tel. 597 95 26; e.mail: lub Magdaleną Mróz, pracownikiem Działu Literackiego Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, tel.: 512 356 943, e-mail:  .

         

Deklaracje uczestniczenia w Festiwalu należy składać osobiście lub drogą pocztową  w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa, z dopiskiem  - Festiwal Teatrów Młodzieżowych organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie w 450. Rocznicę urodzin Wiliama Szekspira- „Szekspir. Inspiracje”.

 

Nośniki elektroniczne z nagranym spektaklem należy składać osobiście, drogą pocztową w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa, z dopiskiem  - Festiwal Teatrów Młodzieżowych organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie w 450. Rocznicę urodzin Wiliama Szekspira - „Szekspir. Inspiracje”.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 28 kB, Liczba pobrań: 382, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 45 kB, Liczba pobrań: 496, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 925

powrót