Renowacja Roku Zabytków Mazowsza

Zgłoś swój zabytek! Aplikować można do końca sierpnia.

2021.04.19 14:50 , aktualizacja: 2021.06.07 13:51

Autor: Domiika Piluk (KP), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Grafika, zamek na kontrastowym tle Już od 15 maja można...

Rusza I edycja konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”.

Budowanie świadomości na temat architektonicznego bogactwa, w które tak bogaty jest nasz region, staje się coraz ważniejsze w obliczu szybko zmieniającego się otoczenia. Prace badawcze, konserwatorskie i wszelkie inne działania niezbędne przy obiektach zabytkowych są jednymi z najistotniejszych elementów opieki nad zabytkami, która zgodnie z prawem spoczywa na ich właścicielach.

Samorząd Województwa Mazowieckiego – w celu upowszechniania dobrych praktyk związanych z utrzymaniem zabytków – zaprasza właścicieli obiektów zabytkowych do wzięcia udziału w I edycji konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”. Konkurs jest skierowany do posiadaczy obiektów nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków i znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego, przy których przeprowadzono prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane zakończone po 1 stycznia 2018 r.

 

Zgłoszenia

Na zgłoszenia czekamy od 15 maja do 31 sierpnia br.

W razie wątpliwości pytania prosimy kierować na adres mailowy lub pod numer telefonu (22) 59 79 161.

W konkursie przyznaje się nagrody pieniężne:

1) I nagroda – 15 tys. zł;

2) II nagroda – 12 tys. zł;

3) III nagroda – 10 tys. zł;

4) ewentualne wyróżnienia – po 5 tys. zł.

 

Konkurs został objęty patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 35 kB, Liczba pobrań: 244
Rozmiar: 41 kB, Liczba pobrań: 164

Liczba wyświetleń: 782

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.