Elektroniczna skrzynka podawcza

System ESP - jak to działa

2012.02.13 08:50 , aktualizacja: 2020.12.11 12:23

Autor: Arkadiusz Jedynak, Wprowadzenie: Arkadiusz Jedynak

Elektroniczna Skrzynka Podawcza umożliwia osobom posiadającym bezpieczny podpis elektroniczny złożyć pismo bez konieczności osobistego stawiennictwa w Urzędzie, o ile przepisy obowiązującego prawa nie stanowią inaczej.
Na wskazany adres poczty elektronicznej zostanie odesłane nadawcy dokumentu elektronicznego urzędowe poświadczenie odbioru.

 

Za datę i czas doręczenia dokumentu elektronicznego do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przyjmuje się datę i czas wprowadzenia dokumentu elektronicznego do systemu teleinformatycznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie określone w urzędowym poświadczeniu odbioru.

Urzędowe poświadczenie odbioru jest automatycznie wytworzone przez system ESP i przekazywane drogą elektroniczną na wskazany przez wnoszącego adres poczty elektronicznej.


Warunki organizacyjno-techniczne doręczania dokumentów elektronicznych

  • adres elektronicznej skrzynki podawczej
  • adres skrytki na ePUAP dla podmiotów publicznych to: /umwm/skrytka
  • akceptowane formaty dokumentów dołączanych jako załącznik do formularza ESP: doc, docx, gif, jpg (jpeg), ods, odt, pdf, png, rtf, svg, tif (tiff), txt, xls, xlsx, xml
  • maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego wraz z załącznikami możliwy do doręczenia za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej: 500 MB
  • rodzaje informatycznych nośników danych, na których może zostać doręczony dokument elektroniczny: CD, DVD
  • akceptowalne formaty dokumentów na nośnikach danych: doc, docx, gif, jpg (jpeg), ods, odt, pdf, png, rtf, svg, tif (tiff), txt, xls, xlsx, xml
  • rodzaje informatycznych nośników danych, na których może zostać zapisane urzędowe poświadczenie odbioru: CD
  • pisma składane za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej mogą być potwierdzane profilem zaufanym ePUAP
  • zakres usług

 

 

Liczba wyświetleń: 43723

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.