Aktualności

Znamy stypendystów marszałka z subregionu radomskiego

2018.10.12 15:05 , aktualizacja: 2018.10.17 12:56
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
laureaci z dyplomami Aż 120 uczniów szkół...
dyrektor dep. ES wręcza stypendium uczennicy Stypendium to blisko 5 tys....
laureaci stypendiów W ciągu trzech edycji...
zdjęcie grupowe laureatów Pieniądze ze stypendium...
kontury Mazowsza  napis: Stypendyści oraz piktogramy związane z nauką Plakat promujący program...

Aż 120 uczniów szkół ogólnych i 482 uczniów szkół zawodowych z subregionu radomskiego otrzyma w tym roku szkolnym stypendium marszałka.

 

Jest o co walczyć

Kolejnych 476 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma stypendia marszałka w wysokości ok. 5 tys. zł. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 5 mln zł.

 

Za swoje stypendium uczniowie będą mogli opłacić szkolenia, kursy zawodowe, przygotowawcze, kwalifikacyjne i doskonalące, a także zajęcia psychoterapeutyczne i socjoterapeutyczne czy kursy językowe. Stypendium to również wsparcie na zakup komputera i oprogramowania, sprzętu laboratoryjnego i optycznego, ale też np. odczynników chemicznych, materiałów papierniczych czy podstawowego wyposażenia miejsca domowej nauki stypendysty np. biurka, fotela biurowego czy lampki.

 

Najlepsi uczniowie szkół ogólnych

Najlepsi uczniowie otrzymają stypendium w wysokości 4 985 zł. Środki będą wypłacone w dwóch transzach. W sumie na stypendia zostało przeznaczonych 2,7 mln zł.

 

W subregionie radomskim stypendia otrzyma 120 uczniów. Wśród wyróżnionych są młodzi ludzie uczący się m.in. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. J. Kochanowskiego w Radomiu, IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Chałubińskiego, a także radomskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 34, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach  oraz Szkole Podstawowej w Iłży.

 

– Wśród wszystkich stypendystów uczniowie z Radomia mają zawsze silną reprezentację. Nie inaczej jest w tym roku. Jesteście siłą i przyszłością naszego regionu. Życzę Wam wielu sukcesów i powodzenia w dalszym rozwoju – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

 

Najlepsi zawodowi

Samorząd Mazowsza docenia również młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych. Z myślą o nich przyznawane jest wsparcie w ramach programu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. W sumie w ciągu trzech edycji na te stypendia przeznaczono ok. 10 mln zł. Do tej pory ze wsparcia skorzystało 1922 uczniów.

 

W tym roku do grona stypendystów szkół zawodowych dołącza kolejnych 482 uczniów. Na ich stypendia samorząd województwa przeznacza ok. 2,3 mln zł. Każdy stypendysta otrzyma wsparcie w wysokości ok. 5 tys. zł.

 

W subregionie radomskim stypendia zdobyło 103 uczniów szkół zawodowych, w tym ponad połowa (59) uczy się w samym Radomiu, a 29 zdobywa wykształcenie w powiecie przysuskim. Najlepsi uczniowie szkół zawodowych uczą się m.in. w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu, Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu, a także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach.

Artykuły powiązane

Stypendyści z subregionu ciechanowskiego

11-10-2018
Marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz Wiesława Krawczyk, wiceprzewodnicząca sejmiku wręczyli stypendia najzdolniejszej młodzieży z subregionu ciechanowskiego.
więcej

Stypendyści marszałka z Warszawy i powiatów okołowarszawskich

10-10-2018
Przewodniczący sejmiku Ludwik Rakowski wręczył stypendia najzdolniejszej młodzieży z Warszawy i powiatów okołowarszawskich.
więcej

Znamy stypendystów marszałka z subregionu ostrołęckiego

08-10-2018
Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz Elżbieta Lanc, członek zarządu wręczyły stypendia najzdolniejszym uczniom podstawówek, gimnazjów, szkół ogólnokształcących oraz zawodowych z subregionu ostrołęckiego.
więcej

Liczba wyświetleń: 415

powrót