Z serca Polski nr 9/17

Nowe zasady parkowania

2017.09.12 14:55 , aktualizacja: 2017.09.13 13:40
Autor: Katarzyna Zakrzewska, Lotnisko Warszawa/Modlin, Wprowadzenie: Agnieszka Czerwińska
Bramki automatyczne przed wjazdem na parking Lotniska Warszawa/Modlin. Automatyczne bramki (fot....

Od września na Lotnisku Warszawa/Modlin działa nowy system parkingowy, wyposażony w wiele udogodnień i nowinek technologicznych. Uruchomiono też kolejny parking lotniskowy PA3.

 

Zmiany zauważalne są już na samym wjeździe na lotnisko, gdzie elektroniczne tablice informacyjne wyświetlają dostępność parkingów oraz wskazują podróżnym wolne miejsca na konkretnych obszarach. Nowością są także automatyczne bramki ustawione przy wjazdach na parking, których system skanuje i zapisuje tablice rejestracyjne pojazdów. Dane te oraz data i godzina wjazdu są zamieszczane na pobranym bilecie parkingowym. Wyjazd także odbywa się automatycznie – przy podjeździe, po uiszczeniu opłaty za postój i pozytywnej weryfikacji tablicy rejestracyjnej, szlaban podnosi się bez konieczności włożenia biletu do kolumny wyjazdowej. Poza tym:

  • urządzenia są bardzo dobrze oświetlone, co znacznie poprawia ich widoczność i ułatwia korzystanie z nich,

  • kolumny wjazdowe i wyjazdowe są wyposażone w czytelne, szybkie i intuicyjne menu,

  • opłaty za parkowanie będzie można regulować w automatach kasowych, zlokalizowanych przy wejściach/wyjściach z parkingu oraz zbliżeniowo w kolumnach wyjazdowych,

  • kasy poboru opłat, dzięki nowoczesnemu systemowi, działają szybko i sprawnie.

Nadal aktywna jest propozycja wjazdu kiss&fly, która umożliwia darmowy pobyt na parkingu do 10 minut. Postój kiss&fly to opcja dla podróżnych, którzy podwożą lub odbierają pasażerów i zatrzymują się tylko na kilka minut. Takie rozwiązanie zapewnia większy komfort kierowcom i usprawnia ruch na parkingu.

Nowy parking lotniskowy (PA3) to 205 dodatkowych miejsc postojowych w bardzo atrakcyjnych cenach. Zlokalizowany jest blisko terminala pasażerskiego (w odległości około 200 m). To doskonałe rozwiązanie dla osób, które udają się w kilkudniową podróż. Jego bliskość gwarantuje dotarcie do zaparkowanego samochodu w nie więcej niż kilkanaście minut od wylądowania. Dlatego polecamy go podróżnym, którzy cenią sobie oszczędność i wygodę.

Sprawny system parkingowy jest ważny, bo lotnisko w Modlinie obsługuje średnio od 4 do 7 tys. pasażerów dziennie. Dotychczas działające parkingi mieściły 1300 pojazdów – krótkoterminowy PA1 ma 600 miejsc, a pozostałe znajdują się na długoterminowym PA7, leżącym najdalej od terminala (3 km, ale pasażerowie mają zapewniony dojazd z niego). Warto też pamiętać, że lotnisko umożliwia wcześniejszą rezerwację miejsca na parkingach.

Liczba wyświetleń: 206

powrót