Z serca Polski nr 7/17

Wołomińskie drogi

2017.06.13 14:30 , aktualizacja: 2017.06.14 11:16

Autor: Justyna Michniewicz, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

Rozwój infrastruktury ma ogromny wpływ na funkcjonowanie danej społeczności. Nabiera to szczególnego znaczenia w obszarach metropolitalnych.

W Wołominie rozmawiano o drogach wojewódzkich z włodarzami i przedstawicielami: Wołomina, Tłuszcza, Radzymina, Jadowa, Klembowa, Kobyłki, Zielonki i Marek oraz starostą wołomińskim. Przez obszar ten przebiegają drogi nr: 631, 634, 635, 636, 637, 625 i 629. Samorządowcy duże nadzieje pokładają przede wszystkim w modernizacji drogi nr 634.

W Wołominie mówią, że 634 to jest droga przeklęta. To strategiczna arteria dla całego powiatu – zaznaczyła burmistrz Elżbieta Radwan.

Historia jej modernizacji jest długa. Mamy jednak nadzieję, że zakończy się pomyślnie i remont rozpocznie się jeszcze w tej kadencji samorządu. Jak wyjaśnił zastępca dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Kozera, prace nad dokumentacją techniczną tej jezdni dobiegają końca. Zarząd dysponuje ostateczną decyzją środowiskową. Pozostało tylko ustalenie z gminą Kobyłka odwodnienia odcinka przebiegającego przez jej tereny. Szacuje się, że do marca przyszłego roku możliwe będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Projekt zakłada przebieg jednojezdniowy z lewoskrętami na odcinku od Warszawy do Ząbek.

Duże oczekiwania mieszkańcy powiatu wiążą z budową trasy S8. Z pewnością rozwikła ona wiele problemów komunikacyjnych. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się w związku z tym do budowy łącznika Wołomina z węzłem S8 w drodze nr 635. Obecnie czeka na decyzję środowiskową. Po jej uzyskaniu będzie można przygotować aktualizację dokumentacji technicznej. Kolejnym odcinkiem drogi nr 635, modernizowanym przez MZDW, będzie ul. Geodetów w Wołominie. W tej chwili przygotowywana jest aktualizacja dokumentacji technicznej. Trwają też prace projektowe nad przebudową skrzyżowania dróg nr 635 i 634.

Modernizację przejdzie również odcinek drogi 631 od ronda w Zielonce do Nieporętu.

Jesteśmy po przetargu na dokumentację techniczną. Całość wymagać będzie przeprojektowania – poinformował dyrektor Mariusz Kozera.        

Liczba wyświetleń: 95

powrót