Z serca Polski nr 10/17

Milionerka z Włoch

2017.10.10 15:10 , aktualizacja: 2017.10.11 10:49

Autor: Katarzyna Zakrzewska (Lotnisko Warszawa/Modlin), Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

  • Pani Marta jasek, 10-milionowa pasażerka Lotniska Warszawa/Modlin, odbiera gratulacje od Leszka Chorzewskiego, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Fot. arch. Lotniska...

Stało się! W terminalu lotniska w Modlinie pojawił się 10-milionowy pasażer.

 

„Milionerką” okazała się pani Marta Jasek, która przyleciała z włoskiego Cagliari. Wyjątkowa pasażerka otrzymała okolicznościową statuetkę oraz upominki reklamowe od partnerów lotniska.

Ciągły wzrost liczby pasażerów zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby lotów i zaangażowaniu wszystkich pracowników. Korzystający z naszego portu, dzięki coraz większej siatce połączeń, mogą dotrzeć
do najważniejszych biznesowo i turystycznie miast w Europie. Szczególnie cieszymy się, że sezon letni zakończył się sukcesem i możemy odnotować wzrost, zwłaszcza na kierunkach typowo wakacyjnych. W ciągu kilku lat będzie doprowadzona do nas także linia kolejowa, co poprawi dostępność lotniska dla podróżnych
– mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

W całym 2017 r. pasażerowie będą mieli do dyspozycji ponad 50 kierunków, m.in. do miast bardzo atrakcyjnych dla turystów. W sezonie wakacyjnym najczęściej wybierano się z modlińskiego lotniska do: Aten, Rzymu, Paryża, Mediolanu, Barcelony, Madrytu, Bolonii, Alicante oraz tegorocznej nowości: Cagliari. Co roku siatka połączeń zwiększa się o nowe miejsca. W 2016 r. było ich 44, a rok wcześniej – 36.

Na początku sierpnia, w ramach Railway Business Forum, swoje propozycje inwestycji przedstawiły Koleje Mazowieckie. Ważna dla rozwoju portu jest budowa odcinka linii kolejowej od stacji Modlin do MPL Warszawa/Modlin, a także budowa linii kolejowej łączącej MPL Warszawa/Modlin z Płockiem, która ułatwi pasażerom dotarcie na lotnisko.

 

 

Co nowego?

  • We wrześniu na terenie terminala pasażerskiego w strefie ogólnodostępnej otwarto butik, w którym można zaopatrzyć się niepowtarzalne trampki z nadrukami przedstawiającymi znane i lubiane miejsca na świecie.
  • Ryanair ogłosił nową trasę z Lotniska Warszawa/Modlin do bułgarskiego Burgas. Loty są częścią rozkładu na lato 2018 i zostaną wprowadzone z końcem marca 2018 r.
  • Liczba pasażerów odprawianych w porcie lotniczym Warszawa/Modlin stale rośnie.

 

Liczba wyświetleń: 146

powrót