Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu

Rusza VIII edycja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Chcecie bajki…?”

2021.06.28 12:25 , aktualizacja: 2022.10.26 13:04

Autor: Anna Grzywacz (KP), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Do udziału w festiwalu zapraszamy teatry młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, szkołach średnich, domach i centrach kultury z terenu województwa mazowieckiego oraz funkcjonujące w ramach organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie działających na terenie Mazowsza.

 

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Pana Andrzeja Seweryna – Dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Głównym zadaniem uczestników Festiwalu jest przygotowanie i zaprezentowanie przez młodzież przedstawienia teatralnego opartego lub zainspirowanego literacką formą bajki nawiązując do dzieł literatury polskiej, przede wszystkim rodzimych klasyków tego gatunku, ale też innych wymienionych w zamieszczonej poniżej propozycji literatury.

 

W tegorocznej edycji festiwalu możliwe jest zgłoszenie więcej niż jednej propozycji spektaklu przez ten sam podmiot. Szczegółowe warunki uczestnictwa w festiwalu są zawarte w Regulaminie VIII edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Chcecie bajki…?”.

 

Nagrodą główną jest możliwość wystawienia, przez laureatów, na scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, wybranego przez komisję spektaklu podczas gali finałowej na żywo lub nagranie spektaklu wystawionego na scenie teatru i transmisja na kanałach online teatru.

Dla półfinalistów przewidziano nagrodę w postaci warsztatów teatralnych organizowanych przez teatr, podczas których na podstawie specjalnie przygotowanego scenariusza przez teatr zostanie przygotowany kolaż opierający się na zgłoszonych spektaklach. Z fragmentów spektakli nadesłanych przez pozostałych uczestników, niezakwalifikowanych do półfinału, przygotowany zostanie przez teatr dodatkowy kolaż filmowy i wyświetlony podczas finałowej gali. Poza tym dla najlepszych przewidziano dodatkowe cenne nagrody rzeczowe.

 

Zainteresowanym przygotowaniem do tegorocznego festiwalu proponujemy pomoc merytoryczną w postaci szkolenia warsztatowego w zakresie operowania kamerą i montażu, prawa autorskiego, przygotowywania spektakli w wersji online – warsztaty z konkretną bajką, których przeprowadzenie zaplanowane jest we wrześniu 2021 r. Szczegółowe informacje opublikowane będą na stronach: lub oraz .

 

Zachęcamy do śledzenia funpage’u Festiwalu Teatrów Młodzieżowych.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 39 kB, Liczba pobrań: 62
Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 44
Rozmiar: 18 kB, Liczba pobrań: 57
Rozmiar: 149 kB, Liczba pobrań: 61, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 138

powrót