Ekokonkursy

Podsumowanie IX Edycji Konkursu Ekologicznego „Przyroda sama się nie ochroni”

2011.12.09 14:20 , aktualizacja: 2012.11.13 08:52

Autor: Jarosław Warzywoda, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.arch.UMWM
  • fot.arch.UMWM
  • fot.arch.UMWM
  • fot.arch.UMWM

Już po raz dziewiąty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Mazowsza wzięli udział w Konkursie Ekologicznym „Przyroda sama się nie ochroni” organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.  Jak co roku najmłodsi mieszkańcy województwa rywalizowali przygotowując różnego rodzaju prace dotyczące ochrony środowiska. Spośród 197 szkół nagrodzono i wyróżniono łącznie 18 szkół i 37 uczniów.

 

Konkurs od początku istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu całego Mazowsza. Inicjatywa ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności wobec otaczającej przyrody oraz zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia.

 

Do udziału w konkursie zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe oraz gimnazja z terenu województwa mazowieckiego. Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe, w których należało przygotować różnego rodzaju prace:

  • I grupa: klasy 0 – III szkoły podstawowej – praca plastyczna w formie plakatu ekologicznego,
  • II grupa: klasy IV – VI szkoły podstawowej – reportaż fotograficzny,
  • III grupa: klasy I – III gimnazjum – prezentacja multimedialna.

 

Nadesłano 197  prac, z których Komisja Konkursowa wyłoniła laureatówkonkursu, biorąc pod uwagę zarówno zgodność tematyczną, walory edukacyjne, jak również oryginalność wykonania pracy. Nagrodzono 18 szkół i 37 uczniów.

 

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się  8 grudnia br. w siedzibie Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie przy ul. Długiej 52. Laureaci otrzymali wyróżnienia z rąk Wojciecha Brzezińskiego – dyrektora Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie oraz Andrzeja Daniluka – dyrektora Departamentu Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

 

Podczas spotkania została zaprezentowana wystawa prac konkursowych laureatów wyłonionych przez Komisję Konkursową. Ponadto uczestnicy uroczystości mieli okazję zwiedzić Muzeum oraz wziąć udział w zajęciach muzealnych, poświęconych m.in. biciu monet, lepieniu z gliny naczyń według technik pradziejowych, odtwarzaniu z modeliny szklanych paciorków.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 39 kB, Liczba pobrań: 261, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 59 kB, Liczba pobrań: 359, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 731

powrót