Komunikaty
Wznowienie konkursu otwartego nr 2/6.1.1/2010 na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 6.1.1 PO KL
2010.08.10 15:35 , aktualizacja: 2010.08.11 15:25
Autor: Emilia Jędrej, WUP w Warszawie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie uprzejmie informuje, że z dniem 18 sierpnia 2010 r. wznawia konkurs otwarty na składanie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Konkurs nr 2/6.1.1/2010 został ogłoszony 1 marca 2010 r., a następnie zawieszony z dniem 22 marca 2010 r. Nabór będzie prowadzony do momentu ponownego zawieszenia lub zamknięcia konkursu.
W wznowionym konkursie nr 2/6.1.1/2010 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich” Działanie 6.1 „Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie” Poddziałanie 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dofinansowaniem mogą zostać objęte następujące typy projektów:
- identyfikacja potrzeb osób pozostających bez zatrudnienia, w tym m.in. poprzez zastosowanie Indywidualnych Planów Działania, diagnozowanie potrzeb szkoleniowych oraz możliwości doskonalenia zawodowego w regionie;
- organizacja warsztatów oraz szkoleń z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy oraz nabywania kompetencji kluczowych;
- wsparcie psychologiczno-doradcze osób wchodzących i powracających na rynek pracy;
-
realizacja programów aktywizacji zawodowej obejmujących jedną lub kilka z następujących form wsparcia:
-pośrednictwo pracy i/lub poradnictwo zawodowe,
-staże/praktyki zawodowe[1],
-szkolenia prowadzące do podniesienia, uzupełnienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych[2],
-subsydiowanie zatrudnienia,
- wspieranie wolontariatu, jako etapu przygotowującego do podjęcia zatrudnienia m.in. poprzez zapewnianie wsparcia szkoleniowego i doradczego dla wolontariusza;
- wspieranie inicjatyw na rzecz podnoszenia mobilności geograficznej (regionalnej i międzyregionalnej) osób pozostających bez zatrudnienia (w tym zwłaszcza osób zamieszkujących na obszarach wiejskich) m.in. poprzez dofinansowanie przejazdów z miejsca zamieszkania do miejsca pracy oraz zwrot kosztów zakwaterowania upowszechnianie i promocja alternatywnych i elastycznych form zatrudnienia oraz metod;
- organizacji pracy (w tym m.in. telepraca, praca w niepełnym wymiarze czasu pracy, praca rotacyjna);
- wsparcie doradczo-szkoleniowe pracownika, który uzyskał zatrudnienie w ramach projektu prowadzące do jego adaptacji w miejscu pracy (wsparcie pomostowe)
- jednorazowe dodatki relokacyjne (mobilnościowe) dla pracownika, który uzyskał zatrudnienie w wyniku wsparcia udzielonego w ramach projektu w odległości powyżej 50 km od miejsca zamieszkania[3]
- organizacja kampanii promocyjnych i akcji informacyjnych mających na celu zachęcenie pracodawców do zatrudnienia osób z grup znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy
- opracowanie i rozpowszechnianie informacji o ofertach pracy, możliwościach udziału w szkoleniach i stażach oraz innych oferowanych usługach i instrumentach aktywizacji zawodowej, w tym m.in. poprzez zastosowanie nowoczesnych i wielokanałowych technik informacyjnych i komunikacyjnych
- szkolenia oraz specjalistyczne doradztwo dla kadr instytucji rynku pracy działających na terenie regionu (z wyłączeniem Publicznych Służb Zatrudnienia), powiązane ze specyfiką zadań realizowanych przez te instytucje na regionalnym rynku pracy
- rozwój dialogu, partnerstwa publiczno-społecznego i współpracy na rzecz rozwoju zasobów ludzkich na poziomie regionalnym i lokalnym
Wnioski o dofinansowanie projektu można składać osobiście (Punkt Informacyjny II piętro),
kurierem lub pocztąw terminie:
od 18.08.2010r. w godz. 800 1600 [4]
w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie ul. Młynarska 16.
Decyduje data wpływu wniosku do Instytucji Organizującej Konkurs.
O dofinansowanie mogą występować wszystkie podmioty[5] – z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów), które spełnią kryteria określone w dokumentacji konkursowej, z wyłączeniem podmiotów określonych w art. 207 ustawy 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240).
Dokumentacja konkursowa jest dostępna w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie ul. Młynarska 16 oraz na stronie internetowej www.wup.mazowsze.pl/efs.
Na realizację projektów wyłonionych do realizacji w ramach konkursu dostępna jest kwota
27 893 948, 46 zł.[6]
Zgodnie z wytycznymi MRR w ramach odwołanego konkursu będą miały zastosowanie nowe zapisy SZOP obowiązujące od dnia 1 czerwca 2010r. Dla odwieszonego konkursu, ustala się, że dodatek szkoleniowy w wysokości nieprzekraczającej 4,00 brutto należy rozumieć jako kwotę:
- niepomniejszoną o zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych;
- niepomniejszoną o składkę na ubezpieczenie zdrowotne;
- niepomniejszoną o składki na ubezpieczenie społeczne, które finansuje w całości beneficjent.
W związku z tym dodatkowo, oprócz kwoty dodatku, składki te powinny zostać uwzględnione przez beneficjenta w budżecie projektu.
Zgodnie ze szczegółowymi kryteriami wyboru dla konkursu nr 2/6.1.1/2010 Beneficjent może złożyć maksymalnie 2 projekty w ramach konkursu.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie ul. Młynarska 16, (22) 578 44 34, 578 44 63 .
[1]Osobom uczestniczącym w stażu lub odbywającym praktyki zawodowe przysługuje miesięczne stypendium w wysokości nie większej niż kwota minimalnego wynagrodzenia (właściwa IP/IP2 określi szczegółowe warunki odbywania stażu oraz praktyki zawodowej, biorąc pod uwagę zapewnienie właściwych warunków nabywania umiejętności przez uczestników projektu).
[2]Osobom uczestniczącym w szkoleniach lub kursach (typy projektu nr 2 oraz nr 4) przysługuje stypendium w wysokości nie większej niż 120% zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415, z późn. zm.) pod warunkiem, że liczba godzin szkolenia lub kursu wynosi nie mniej niż 150 godzin miesięcznie – w przypadku niższego miesięcznego wymiaru godzin, wysokość stypendium ustala się proporcjonalnie, Właściwa IP/IP2 określi szczegółowe warunki odbywania szkolenia lub kursu, mając na uwadze zapewnienie właściwych warunków nabywania umiejętności przez uczestników projektu. Osoba pozostająca bez zatrudnienia, zarejestrowana w PUP, jako bezrobotna, zobowiązana jest powiadomić PUP o udziale w szkoleniu realizowanym w ramach projektu, w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
[3]Jednorazowy dodatek relokacyjny (mobilnościowy) wypłacany jest w wysokości równej sześciokrotności 100% wartości zasiłku dla bezrobotnych osobie, której stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu. Spełnianie kryterium odległości jest weryfikowane na podstawie oświadczenia złożonego przez uczestnika projektu. Dodatek ten może być przyznany w ramach projektu wyłonionego do dofinansowania w konkursie ogłoszonym najpóźniej do 31 grudnia 2010 r.
[4]Informacja na temat zawieszenia konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej IOK
[5]W tym powiatowe urzędy pracy, w zakresie zgodnym z przepisami ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415, z późn. zm.) – w odniesieniudo kwot, stawek, form wsparcia (usługi i instrumenty rynku pracy) oraz grupy docelowej (osoby bezrobotnezarejestrowane we właściwym dla miejsca zameldowania stałego lub czasowego powiatowym urzędzie pracy).
[6]Przewidziana kwota alokacji może ulec zmianie w zależności od wyniku negocjacji z beneficjentami z pierwszej rundy konkursowej oraz od kursu euro.
Pliki do pobrania
Liczba wyświetleń: 756
powrót