Aktualności

Szkoła w Brochowie ze wsparciem z budżetu Mazowsza

2020.10.15 16:00 , aktualizacja: 2020.11.13 11:12

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

budynek szkoły w Brochowie, przed budynkiem zagospodarowany obszar z elementami zieleni Szkoła Podstawowa im....
dwóch mężczyzn w garniturach i w maseczkach, podają sobie dłoń Marszałek Adam Struzik i...
szklana statuetka z wygrawerowanym napisem w formie podziękowania na tle granatowego materiału Okolicznościowa statuetka z...
stoją obok siebie dwaj mężczyźni,wWójt gminy Brochów Piotr Szymański i marszałek Adam Struzik z okolicznościową statuetką w dłoni Wójt gminy Brochów Piotr...

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Brochowie (pow. sochazewski) zostanie wyremontowany dach. Umowę na dofinansowanie podpisali marszałek Adam Struzik oraz wójt gminy Brochów Piotr Szymański.

 

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina jest największą placówką oświatową na terenie gminy Brochów. Uczęszcza do niej 220 uczniów. Stan techniczny pokrycia dachowego nie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie szkoły. Po opadach na sali gimnastycznej zbiera się woda, co ogranicza możliwości przeprowadzenia na niej zajęć wychowania fizycznego. Z powodu przeciekania dachu i uszkodzeń stropu, w części sal nie ma możliwości przeprowadzenia lekcji.

 

Marszałek Adam Struzik podkreśla, że remont jest niezbędny, aby zapewnić odpowiednie warunki uczniom i pracownikom szkoły.

– Jesteśmy solidarni z samorządami lokalnymi, którym często brakuje pieniędzy na niezbędne remonty czy inwestycje. Dlatego zawsze staramy się wygospodarować dodatkowe środki, aby im pomóc, szczególnie jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo mieszkańców – zaznacza marszałek.

 

Jak tłumaczy wiceprzewodniczący sejmiku województwa Mirosław Adam Orliński, sytuacja w okresie jesienno-zimowym może się pogarszać.

– Opady powodują coraz większe zniszczenia dachu, dlatego remont musi zostać wykonany pilnie. Potrzebne są na to spore pieniądze, dlatego podczas ostatniej sesji sejmiku podjęliśmy decyzję, aby wesprzeć gminę kwotą 100 tys. zł.

 

Z kolei wiceprzewodniczący sejmiku województwa Marcin Podsędek zwraca uwagę na to, że mimo pandemii realizowane są także programy pomocowe.

– Pomagamy samorządom w trudnych sytuacjach, jak ta, która ma miejsce w szkole w Brochowie. Co ważne, realizujemy nasze programy wsparcia związane z bezpieczeństwem, chociażby dofinansowujemy doposażenie OSP.

 

Włodarz Brochowa Piotr Szymański podziękował marszałkowi Adamowi Struzikowi za dotychczasową owocną współpracę oraz wkład w rozwój gminy, wręczając okolicznościową statuetkę.

Liczba wyświetleń: 217

powrót