Aktualności

Znamy tegoroczną „Stolicę Kultury Mazowsza”

2018.01.08 11:10 , aktualizacja: 2018.01.09 13:20

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • artyści zespołu tanecznego podczas występu na scenie Występ zespołu tanecznego...
  • na scenie stoją marszałek Adam Struzik i przedstawiciele organizatorów Gości spotkania powitał...
  • sala koncertowa w Ożarowie Mazowieckim, duża liczba osób Koncert noworoczny...
  • na sali siedzą przedstawiciele samorzadu województwa oraz różnych środowisk z Mazowsza Marszałek Adam Struzik w...
  • na scenie widoczni muzycy z orkiestry na czele z dyrygentem Adamem Sztabą Orkiestra wystąpiła pod...
  • na scenie śpiewa Troy „Satchmo” Anderson, amerykański  jazzowy wokalista i trębacz Troy „Satchmo” Anderson,...
  • na scenie widoczni muzycy z orkiestry wraz z instrumentami Orkiestra Chmielnicka (fot....

To miano przypadło w tym roku powiatowi warszawskiemu zachodniemu. Odwiedzający tę cześć Mazowsza będą mogli poznać specyfikę miejsca, jego historię i dorobek artystyczny. Laureat otrzymał na realizację projektu wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 100 tys. zł.

 

Koncert Noworoczny, który zainaugurował wydarzenie, rozpoczął maestro Adam Sztaba z zespołem. Wystąpiły także chóry kameralne, zespoły wokalne oraz Orkiestra Chmielnicka. Uczestnicy wydarzenia usłyszeli również znane przeboje Louisa Armstronga wykonane przez Troy’a „Satchmo” Andersona, jazzowego wokalistę i trębacza z Florydy.

 

– Ta inicjatywa to szansa dla powiatów i gmin na autopromocję i pokazanie potencjału kulturalnego. To również okazja do aktywności organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, a także integracji dla całej społeczności i gmin biorących udział w projekcie. A dla wszystkich mieszkańców możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach kulturalnych czy ciekawych spotkaniach – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Co nas czeka?

W ramach dofinansowania w bieżącym roku będą realizowane wydarzenia z kalendarza imprez kulturalnych na terenie zwycięskiego powiatu. Przed nami, m.in. koncerty, przeglądy, wystawy, konkursy, wieczory poetyckie, festyny rodzinne, pikniki oraz rekonstrukcje bitew. W ofercie znajdują się wydarzenia odbywające się cyklicznie, które zdążyły już zyskać popularność. Niektóre z nich na stałe wpisały się w kalendarz imprez, np. letni festiwal „W krainie Chopina”, festiwal Natura-Kultura-Media im. Ryszarda Kapuścińskiego, Izabelińskie Spotkania z Książką, Międzynarodowy Festiwal Folkloru, VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru, III Piknik Historyczny, EKO-PIKNIK oraz cykl Forum Humanum. Planowane imprezy wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców, a ich organizacja uwzględnia uwarunkowania historyczne, geograficzne oraz lokalne tradycje.

Liczba wyświetleń: 297

powrót