Aktualności

Profesjonalizm w działaniu

2016.06.28 11:20 , aktualizacja: 2016.06.28 11:46

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Współna fotografia - wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i uczestnicy spotkania fot. Agnieszka Stabińska
  • Druh Łukasz Jabłoński fot. Agnieszka Stabińska
  • Druh Łukasz Jabłoński, wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i wójt gminy KampinosMonika Ciurzyńska fot. Agnieszka Stabińska
  • Strażak miesiąca kwietnia przyjmuje gratulacje od przedstawiciela powiatowej komendy policji fot. Agnieszka Stabińska
  • Wyróżniony druh w otoczeniu uczestników spotkania fot. Agnieszka Stabińska

Odważny i opanowany – taki jest druh Łukasz Jabłoński, który w kwietniu br. był świadkiem wypadku w miejscowości Topołowa (pow. sochaczewski). Dzięki fachowej i szybkiej pomocy uratował życie kierowcy, uwięzionego w jednym z aut. Taką postawę wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska doceniła, nadając dzielnemu druhowi tytuł strażaka miesiąca kwietnia.

 

Druh Łukasz Jabłoński, przejeżdżając przez miejscowość Topołowa, zauważył wypadek. Doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych, z których jeden dachował, a drugi wpadł do rowu. Druh natychmiast się zatrzymał i szybko przystąpił do działania. Okazało się bowiem, że w jednym z aut była uwięziona kobieta. Sytuację utrudniał ulatniający się gaz z instalacji. Strażak ewakuował poszkodowaną z samochodu przez okno i udzielił pierwszej pomocy. Następnie zabezpieczył miejsce wypadku, wezwał pomoc i sprawdził stan pozostałych poszkodowanych, którzy o własnych siłach wydostali się z drugiego auta.

 

Druh Łukasz Jabłoński jest od 15 lat członkiem OSP w Starych Gnatowicach (gmina Kampinos, pow. warszawski zachodni).

 

 

Liczba wyświetleń: 655

powrót