Aktualności

O bezpieczeństwie

2015.10.22 12:15 , aktualizacja: 2015.11.03 10:30

Autor: Joanna Stefaniak, Biuro Bezpieczeństwa Publicznego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Jazda rowerem po specjalnym torze fot.arch.UMWM
  • Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy
  • Wręczanie elementów odblaskowych fot.arch.UMWM
  • Pracownicy WORD-u przybliżyli uczniom zasady poruszania się rowerem po ulicy fot.arch.UMWM

Ponad 300 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” spotkało się z samorządowcami oraz policjantami i ratownikami medycznymi, którzy przybliżyli im zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.

 

Wiedza i umiejętności

Młodzież wzięła udział w kilku panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie omówili zagadnienia zawarte w filmie „…. tak chcę być bezpieczny” w kilku obszarach: droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności jazdy na rowerze na specjalnym torze, przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Pracownicy WORD-u przybliżyli im zasady poruszania się rowerem po ulicy.

Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

Elementy odblaskowe

Wszyscy uczniowie otrzymali małe zestawy BRD: smycz i zawieszkę odblaskową oraz opaskę. Upominki wręczyli m.in. zastępca dyrektora Departamentu Organizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Krzysztof Łaptaszyński oraz zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie Waldemar Przeździęk.

 

 

Liczba wyświetleń: 528

powrót