Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w kolejnej szkole

2015.10.15 14:50 , aktualizacja: 2015.11.03 10:23

Autor: Joanna Stefaniak (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • dzieci jeżdżą po torze rowerowym Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • instruktaż udzielania pierwszej pomocy Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • dzieci oglądają film Fot. Biuro Bezpieczeństwa...
  • dzieci otrzymują zestawy BRD Fot. Biuro Bezpieczeństwa...

Tym razem akcję zorganizowano w Duczkach pod Wołominem. Wzięło w niej udział około 320 uczniów miejscowego Zespołu Szkół, którzy zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Promocja i nauka

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to akcja promująca noszenie elementów odblaskowych. Jest to również okazja, aby spotkać się z najmłodszymi uczestnikami ruchu i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze.

 

W Duczkach uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy rowerem po specjalnie przygotowanym przez WORD w Warszawie, miasteczku ruchu drogowego. Pracownicy WORD-u w Warszawie tłumaczyli zasady ruchu drogowego oraz sprawdzali wiedzę uczniów o prawidłowym poruszaniu się rowerem po ulicach. Uczniowie mogli też spróbować swoich sił na symulatorze jazdy jednośladem.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zaprezentowali film „… tak chcę być bezpieczny” i omówili jego bloki tematyczne.

 

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS” SPZOZ w Warszawie, na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pokazali jak udzielać pierwszej pomocy.

 

Elementy odblaskowe

Wszyscy uczniowie biorący udział w kampanii otrzymali średnie zestawy BRD, czyli odblaskową smycz, opaskę, zawieszkę oraz pas naramienny.

Artykuły powiązane

Liczba wyświetleń: 402

powrót