Aktualności

Wizyta Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec

2014.09.24 15:50 , aktualizacja: 2014.09.25 13:34
Autor: Katarzyna Mańska, KM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Agnieszka Stabińska
fot.Agnieszka Stabińska

Marszałek Adam Struzik spotkał się z Ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec Rolfem Wilhelmem Nikelem, który od kwietnia br. pełni misję dyplomatyczną w Polsce. Towarzyszył mu Norman Schulz – Sekretarz Wydziału Politycznego Ambasady RFN.

 

Podczas wizyty marszałek Adam Struzik przedstawił specyfikę relacji Mazowsza z wieloletnimi partnerami – krajami związkowymi Brandenburgią i Saksonią-Anhalt, z którymi województwo współpracuje już ponad 10 lat. Przedstawiał też wspólnie zrealizowane najważniejsze projekty i wyraził zadowolenie z kontaktów z niemieckimi partnerami. Podkreślając efektywność dotychczasowych działań, marszałek nawiązał do wspólnej obecności w Komitecie Regionów, gdzie w ramach „Partnerstwa Regionów Przejściowych” niemieccy partnerzy wraz z Mazowszem wywalczyli stworzenie nowych mechanizmów przejścia z celu Konwergencja do celu Konkurencyjność.

 

Ambasador Rolf Wilhelm Nikel podkreślił swoje zadowolenie z intensywnej współpracy województwa mazowieckiego z regionami niemieckimi na wszystkich szczeblach. Zapewnił o woli wspierania wszelkich inicjatyw, które przyczynią się do dalszego rozwoju kontaktów międzyregionalnych.

 


Rolf Wilhelm Nikel urodził się w 1954 r. we Frankfurcie nad Menem. Ukończył studia politologiczne, ekonomiczne i prawo międzynarodowe. Pracował w niemieckim MSZ, ambasadach w Moskwie, Nairobi, Paryżu i Waszyngtonie oraz w Urzędzie Kanclerza Federalnego, w tym w latach 2011–2014 na stanowisku dyrektora departamentu.

 

Liczba wyświetleń: 473

powrót