Aktualności

Wyróżnienia dla pracowników Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Oddział w Płocku

2011.07.22 12:05 , aktualizacja: 2012.02.27 13:49

Autor: Łukasz Welenc, Wydzial Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

22 lipca br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uhonorował dyplomem uznania 29 pracowników WZMIUW Oddział w Płocku. Wyróżnieni z zaangażowaniem uczestniczyli w działaniach przeciwpowodziowych podczas kataklizmu, który nawiedził tereny nadwiślańskie powiatu sochaczewskiego i płockiego.

 

Powódź w maju, czerwcu, sierpniu i wrześniu 2010 roku oraz styczniu 2011roku pokazała, że Wisła, która jest jednym z największych skarbów Mazowsza, może być także zagrożeniem. Skutkiem przerwania wału w Świniarach (powiat płocki) było zalanie 23 miejscowości, w tym co najmniej 600 gospodarstw w powiecie płockim i sochaczewskim. W najtrudniejszej sytuacji znaleźli się mieszkańcy Słubic i Gąbina.

 

Akcja niwelowania skutków powodzi przebiegała szybko i sprawnie, a rozmiar szkód został znacząco zmniejszony. W czasie powtarzających się wielokrotnie alarmów powodziowych pracownicy oddziału WZMIUW i gospodarstwa pomocniczego koordynowali akcję zabezpieczenia przecieków, dziur bobrowych, a także monitorowania wałów przeciwpowodziowych. Dzięki ich zaangażowaniu i kompetencji, rozmiar szkód powodziowych został maksymalnie ograniczony, a skutki powodzi w infrastrukturze przeciwpowodziowej są sukcesywnie likwidowane.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 6627 kB, Liczba pobrań: 2262, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 870

powrót