Z regionu

Warszawski „Meditrans” – usługi na najwyższym poziomie

2011.11.14 14:30 , aktualizacja: 2012.02.29 14:17
Autor: opr. Łukasz Welenc, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Laureatem XVII edycji konkursu Polskiej Nagrody Jakości w kategorii zespołowej – organizacje publiczne - ochrona zdrowia – usługi – została Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS” SP ZOZ – Warszawa. Wręczenie wyróżnienia odbyło się 11 listopada br. w Warszawie podczas gali finałowej.

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie – jednostka organizacyjna Samorządu Województwa Mazowieckiego – jest jednym z największych w Polsce publicznych zakładów opieki zdrowotnej świadczącym usługi z zakresu pomocy doraźnej. Placówka systematycznie rozbudowuje strukturę stacji wyczekiwania zespołów wyjazdowych oraz doskonali procedury operacyjne przyjmowania zgłoszeń i odpowiedniego dysponowania zespołami wyjazdowymi. Wyróżnienie jest uhonorowaniem wieloletniej pracy wszystkich pracowników placówki, przyznanym za szczególne zasługi w udzielaniu świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Mazowsza.

 


Polska Nagroda Jakości to najstarszy i najważniejszy konkurs nagradzający firmy i organizacje publiczne za stosowanie światowych standardów jakości. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane przedsiębiorstwom i organizacjom publicznym, które poprzez wdrożenie TQM (Total Quality Management), doprowadziły do wzrostu satysfakcji klientów, pracowników i osób z nimi związanych oraz w ciągu ostatnich lat osiągnęły znaczącą poprawę jakości pracy, procesów, systemów, usług, ochrony środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy, a także satysfakcji społeczeństwa lokalnego. PNJ przyznawana jest od 1995 roku za wdrażanie filozofii TQM, czyli zarządzania przez jakość. Jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w kraju, potwierdzających osiągnięcia jakościowe. Laureatów wyłania Komitet Polskiej Nagrody Jakości. W jego skład wchodzi 82 członków, wybitnych przedstawicieli nauki, biznesu, praktyki i samorządu gospodarczego.

Liczba wyświetleń: 350

powrót