Z regionu

Mławska Aleja Marszałkowska już otwarta

2011.10.05 10:55 , aktualizacja: 2012.02.29 14:33

Autor: Łukasz Welenc, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

1 października br. uroczyście oddano do użytku inwestycję wybudowaną w ramach projektu „Budowa drogi gminnej dojazdowej do dzielnicy przemysłowej w Mławie -  etap II”. W uroczystości, w imieniu marszałka Adama Struzika, wziął udział radny województwa mazowieckiego Henryk Antczak.

 

Podczas symbolicznego przecięcia wstęgi radny Henryk Antczak pogratulował finalizacji przedsięwzięcia i podkreślił, że Samorząd Województwa Mazowieckiego nadal będzie wspierał inwestycje o charakterze rozwojowym. Zaznaczył również, że nowe i zmodernizowane drogi to niezbędny warunek szybkiego postępu gospodarczego w regionie.

 

Budowa drogi jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

 

W ramach robót budowlanych wykonano: drogę o długości 2,5 km (najdłuższą w Mławie) i szerokości 7,00 m wraz ze skrzyżowaniami i rondami oraz odwodnieniem. Powstały ścieżki rowerowe o szerokości 2,0 m; parking dla 60 samochodów osobowych i 6 osobowych z przyczepą; oświetlenie drogi; a także przejścia dla zwierząt.

 

W geście wdzięczności marszałkom – sejmu, senatu i województwa mazowieckiego – wybitnym osobom, które angażują się w pracę na rzecz regionu i Ojczyzny, podczas sesji Rady Miasta Mława nowej ulicy nadano nazwę Aleja Marszałkowska.

  • fot. arch. UM w Mławie
  • fot. arch. UM w Mławie
  • fot. arch. UM w Mławie
  • fot. arch. UM w Mławie

Liczba wyświetleń: 671

powrót