Z regionu

III Subregionalne Targi Edukacji i Pracy

2011.04.15 15:05 , aktualizacja: 2012.03.01 08:39

Autor: Barbara Chmielewska, Delegatura w Ciechanowie, Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. Barbara Chmielewska,...
fot. Barbara Chmielewska,...
fot. Barbara Chmielewska,...
fot. Barbara Chmielewska,...
fot. Barbara Chmielewska,...

15 kwietnia br. w Ciechanowie w Hali Sportowej MOSiR-u odbyły się III Subregionalne Targi Edukacji i Pracy.Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. W przeddzień wydarzenia w gmachu Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora odbyła się konferencja nt: „Edukacja i poradnictwo zawodowe wobec potrzeb lokalnych rynków pracy – na przykładzie Mazowsza”

 

Głównym celem tego wydarzenia jest wspieranie młodzieży w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej. Jest ono także okazją do przybliżenia dorobku kulturowego szkół i uczelni wyższych.

 

Tym razem na targach zaprezentowało się 43 wystawców – szkół, instytucji edukacyjnych, instytucji rynkowych, firm i organizacji pracodawców. Oprócz miejscowych wystawców byli też przedstawiciele m.in. z Płocka, Warszawy i Ostrołęki. Ofertę skierowano przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, studentów, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli.

 

Tegoroczną imprezę wystawienniczą zorganizowało Starostwo Powiatowe wspólnie z urzędami pracy (PUP i WUP – filia w Ciechanowie).Współorganizatorami byli m.in. Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie, Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie oraz Mazowiecka Izba Gospodarcza.

Liczba wyświetleń: 809

powrót