Z regionu

Mecz z jajem

2011.04.12 13:45 , aktualizacja: 2012.03.01 09:48

Autor: Barbara Chmielewska, Delegatura Ciechanów, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. Barbara Chmielewska
  • fot. Barbara Chmielewska
  • fot. Barbara Chmielewska
  • fot. Barbara Chmielewska
  • fot. Barbara Chmielewska
  • fot. Barbara Chmielewska
  • fot. Barbara Chmielewska

Słuchacze Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie, w porozumieniu z miejscowym Bankiem Żywności, postanowili włączyć się w działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy. Przeprowadzili zbiórkę żywności przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

 

Żywność była zbierana od 4 do 11 kwietnia br. we wszystkich ciechanowskich szkołach. W ostatnim dniu zbiórki, w hali sportowej MOSiR w Ciechanowie odbył się mecz rozegrany między zespołami lokalnych polityków i przedsiębiorców pn. „Mecz z jajem”. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Wejściówką na mecz był dar żywnościowy, który widzowie i rozgrywający przekazywali tuż przy wejściu. Jedna z drużyn wystąpiła w czarnych koszulkach z napisem „Nie marnuj żywności”, druga w pomarańczowych z logo Banku Żywności. Widowisko uatrakcyjniły występy artystyczne dzieci i młodzieży. Zakończona akcja miała na celu udzielenie wsparcia materialnego najuboższym w okresie przedświątecznym i uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi.

 

W meczu zagrały drużyny ciechanowskich VIP-ów. W ich składzie znaleźli się przedstawiciele zarówno sceny politycznej, jak i biznesmeni. Na boisku pojawili się m.in. Andrzej Kamasa dyrektor Delegatury UMWM w Ciechanowie. Pracownicy delegatury również czynnie włączyli się w akcję, przynosząc produkty żywnościowe. Miejmy nadzieję, że mecz na stałe wpisze się w kalendarz ciechanowskich imprez.

Liczba wyświetleń: 917

powrót