Z regionu

Spotkanie z mazowieckimi przedsiębiorcami

2011.03.17 13:35 , aktualizacja: 2012.03.01 10:00

Autor: Agnieszka Jędrzejczak, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Planowane Misje Gospodarcze do Kazachstanu oraz Izraela były głównym tematem rozmów przedsiębiorców z Mazowsza z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., Polsko – Kazachstańskiej Izby Handlowo – Przemysłowej oraz Izby Handlowej Izrael - Polska. Spotkanie odbyło się 16 marca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Posiedzeniu przewodniczył zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka Tomasz Waźbiński, który wprowadził zgromadzonych w tematykę dyskusji.

Wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. Iga Urbanik-Brymas, Prezydent Izby Handlowej Izrael - Polska Henryk Lewiński oraz Prezes Polsko – Kazachstańskiej Izby Handlowo – Przemysłowej Piotr Guzowski omówili szczegółowo główne cele i założenia planowanych Misji Gospodarczych. Przedstawili możliwości i warunki oraz wstępne koszty udziału w poszczególnych Misjach, a także charakter planowanych spotkań biznesowych. 

 

Przedstawiciele izb przybliżyli zgromadzonym strukturę gospodarczą i kulturową obu krajów. Natomiast wiceprezes Urbanik – Brymas przypomniała zgromadzonym o możliwości ubiegania się o dofinansowanie wformule de minimis na realizację branżowych projektów promocyjnych dotyczących eksportu lub sprzedaży na Jednolitym Rynku Europejskim w 2011 roku. Poinformowała również o wsparciu finansowym oferowanym przez ARMSA dla każdego z przedsiębiorców, który weźmie udział w wyjeździe do Kazachstanu i/lub Izraela oraz o działającym w strukturach Agencji Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, za pośrednictwem którego przedsiębiorcy mogą uzyskać fachowe, bezpłatne informacje na temat interesujących ich rynków zagranicznych i branż.

 

Liczne uczestnictwo osób prowadzących działalność gospodarczą w różnych branżach i subregionach województwa mazowieckiego potwierdza zainteresowanie promocją i eksportem rodzimych produktów, a przede wszystkim wejściem na rynki pozaeuropejskie. Podczas spotkania uczestnicy zadawali pytania dotyczące planowanych przedsięwzięć, a także dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z zakresu własnej działalności poza granicą kraju.

 

Misje Gospodarcze dla przedsiębiorców z Mazowsza:

- Kazachstan 26 – 30 kwietnia 2011 roku

- Izrael 21- 27 maja 2011 roku

 

Głównym celem obu Misji jest nawiązanie przez przedsiębiorców bezpośrednich kontaktów handlowych z kontrahentami z Kazachstanu oraz Izraela. Program misji przewiduje przede wszystkim indywidualne spotkania biznesowe/branżowe i kooperacyjne przedsiębiorców z partnerami zagranicznymi dobranymi zgodnie z określonymi kryteriami, prezentacje, seminaria z udziałem firm prawniczych, urzędów celnych podatkowych i instytucji certyfikujących, spotkania z przedstawicielami administracji państwowej oraz konferencje prasowe. Planowane są także wizyty przedsiębiorców w wybranych firmach/fabrykach zgodnie z oczekiwaniami uczestników misji.

 

W misjach mogą wziąć udział przedsiębiorcy posiadający siedzibę i prowadzący działalność na terenie województwa mazowieckiego.

  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska
  • fot. Iwona Dybowska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 347 kB, Liczba pobrań: 335, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 9049 kB, Liczba pobrań: 1827, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 1537

powrót