Z regionu

Nowoczesna jakość leczenia

2011.02.01 10:35 , aktualizacja: 2012.03.01 10:26
Autor: opracowanie: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
foto: Agnieszka Stabińska
foto: Agnieszka Stabińska
arch. WIM

Wojskowy Instytut Medyczny ma nową Klinikę Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej. Uroczyste otwarcie, połączone z konferencją pt. "WIM - profesjonalizm, wiedza i nowoczesność w służbie drugiemu człowiekowi", odbyło się 31 stycznia br. W spotkaniu, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego, udział wzięła Dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Ewa Łagońska.


Nowo otwarta Klinika, wchodząca w skład Ośrodka Klinicznego Chorób Układu Krążenia i Oddechowego WIM, będzie nowoczesnym miejscem leczenia chorób naczyń. Blok Operacyjny, obok klasycznej sali operacyjnej, posiada unikalną salę hybrydową z nowoczesnym, stacjonarnym angiografem, co umożliwia wykonywanie wszystkich zabiegów i operacji na układzie naczyniowym, jednoczasowo, bez przewożenia chorego z pracowni diagnostycznej na salę operacyjną.


Uroczystość zgromadziła wielu gości, m.in.: przedstawicieli Parlamentu RP, generałów, oficerów Wojska Polskiego, zaprzyjaźnionych instytucji, osobistości świata medycznego, którzy razem z pracownikami Kliniki uczestniczyli w wykładach i zwiedzaniu nowoczesnej Kliniki i Bloku Operacyjnego.

Liczba wyświetleń: 863

powrót