Z regionu

„Mazowsze” w Sannikach

2010.11.09 10:40 , aktualizacja: 2012.03.01 11:35
Autor: Jola Róg, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. Jola Róg
fot. Jola Róg
fot. Jola Róg

Wyjątkowy koncert w miejscu, w którym bywał i tworzył wielki kompozytor w dwusetną rocznicę jego urodzin – tak można powiedzieć o występie w Sannikach Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Mazowsze”, który odbył się 7 listopada br.

 

W wypełnionej po brzegi publicznością sali mogliśmy usłyszeć i podziwiać zespół „Mazowsze”, który pielęgnuje etniczność i folklor w szerokim programie pieśni, muzyki i tańca. Znany jest nie tylko ze swej autentyczności, lecz również z wyjątkowo efektownych kostiumów i wspaniałego wyglądu. Posługując się szczególnym humorem i rdzennie ludową oraz patriotyczną pieśnią, „Mazowsze” porwało widownię, która wyklaskiwała rytm razem z muzyką. Dla mieszkańców Sannik występ tak prestiżowego i cenionego na świecie zespołu był wydarzeniem szczególnym. Odbył się w 60. rocznicę pierwszej premiery zespołu, która miała miejsce 6 listopada 1950 r. na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W dorobku zespołu jest około 6,5 tys. koncertów w Polsce i 51 krajach świata. „Mazowsze” to stuosobowa grupa artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów, 60 lat doświadczenia, 2,3 mln przejechanych kilometrów i 17 mln widzów.

 

Ten niezwykły koncert, inspirowany twórczością Fryderyka Chopina, na długo pozostanie w pamięci przybyłych gości. Organizatorami niedzielnego wydarzenia byli: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Urząd Gminy w Sannikach, Sannickie Koła TiFC oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach.

 

20 listopada 2010 r. o godz. 18.00 zapraszamy na następny z koncertów w Sannikach pt. ,,Chopin jasna strona Księżyca. Impresje jazzowe”, w którym wystąpią: Filip Wojciechowski, Trio i Kwartet Prima Vista.

Liczba wyświetleń: 681

powrót