Z regionu

Dzień Ratownictwa Medycznego

2010.10.13 12:55 , aktualizacja: 2012.03.01 11:58
Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
arch. Teatru Dramatycznego...
arch. Teatru Dramatycznego...

13 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. Święto stało się okazją do wyróżnienia pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku odznakami honorowymi za zasługi dla ochrony zdrowia i życia mieszkańców Mazowsza oraz medalami za długoletnią służbę.


Podczas uroczystości w Teatrze Dramatycznym w Płocku, Dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego Ewa Łagońska, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, pogratulowała odznaczonym wybitnych zasług oraz skierowała słowa uznania do wszystkich uczestników spotkania. Podkreśliła, że praca w ratownictwie medycznym stanowi trudną i odpowiedzialną misję, ale jest także źródłem satysfakcji i zadowolenia. Wyraziła wdzięczność za poświęcenie i determinację w pracy na rzecz ochrony najcenniejszej wartości, jaką jest życie drugiego człowieka.

 


Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku utrzymuje całodobową gotowość zespołów wyjazdowych ratownictwa medycznego do udzielania świadczeń medycznych związanych z ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego w miejscu zdarzenia w stanach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Obejmuje swoim działaniem obszar powiatów: płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Ponadto obsługuje gminę Czerwińsk w powiecie płońskim. Karetki pogotowia wyposażone są w specjalistyczny sprzęt medyczny do ratowania zdrowia i życia ludzkiego, dzięki czemu poszkodowani mogą liczyć na szybką pomoc w nagłych zdarzeniach oraz bezpieczny i wygodny transport. Zespoły pracują w trzech oddziałach: w Płocku, Sierpcu i Gostyninie. W strukturach oddziału Płock działa podstacja w Wyszogrodzie na bazie zespołu reanimacyjnego oraz podstacja w Gąbinie na bazie zespołu wypadkowego. Na terenie miasta Płocka zespoły wyjazdowe stacjonują w trzech miejscach: przy ul. Strzeleckiej, ul Gwardii Ludowej i ul. Armii Krajowej.

Liczba wyświetleń: 618

powrót