Z regionu

Europejskie Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne w Sokołowie Podlaskim

2010.05.31 13:45 , aktualizacja: 2012.03.01 14:22

Autor: Halina Olczak-Wierzbicka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W tym roku na festiwal przyjechały formacje folklorystyczne z Rosji, Chorwacji, Białorusi, Czech i Polski. Po raz pierwszy przed polską publicznością wystąpił zespół folklorystyczny ”Russkaja piesnia” z miasta Kotelniki w Obwodzie Moskiewskim Federacji Rosyjskiej, który przyjechał do Sokołowa Podlaskiego na specjalne zaproszenie Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach porozumienia między Województwem Mazowieckim i Obwodem Moskiewskim.

 

Zespół powstał w 2001 r. w celu kultywowania tradycyjnego folkloru rosyjskiego. Jest uczestnikiem wielu regionalnych i międzynarodowych przeglądów, m.in. w 2005 r. zdobył główną nagrodę na festiwalu „Kultura Obwodu Moskiewskiego na żywo”, a w 2006 r. zwyciężył na Festiwalu Folklorystycznym w Regionie Kraskowskim. Ponadto był dwukrotnym zwycięzcą na Międzynarodowym Festiwalu „Królowie Sceny” w Soczi. Swoim występem zdobył również uznanie polskiej publiczności.

 

W ramach Festiwalu odbyły się także Młodzieżowe Warsztaty Międzykulturowe oraz wieczór bałkański, poświęcony kulturze Słowian Południowych.

Liczba wyświetleń: 752

powrót