Z regionu

Orlików coraz więcej

2010.04.09 00:00 , aktualizacja: 2012.03.01 14:50

Autor: , Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Na Mazowszu otwarto kolejny kompleks boisk sportowych, wybudowany w ramach programu „Moje boisko Orlik - 2012”. Tym razem Orlik powstał w Żurominie, a obiekt oddano oficjalnie do użytku 7 kwietnia br.
 

Zgodnie z założeniem programu „Moje boisko Orlik 2012”, do 2012 roku w każdej gminie mają powstać wielofunkcyjne obiekty wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy (bramki, chorągiewki przegubowe do naznaczania narożników, stalowe kosze do piłki koszykowej oraz siatkę do piłki siatkowej). Celem programu jest bezpłatne udostępnienie dzieciom i młodzieży, odpowiadającej najwyższym standardom, infrastruktury sportowej umożliwiającej uprawianie sportu i rozwój fizyczny pod okiem trenera – animatora.

Na budowę otwartego w Żurominie nowoczesnego kompleksu boisk samorząd województwa przeznaczył 333 tys. zł. Obiekt przyczynić się ma do promocji zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku wśród lokalnej społeczności. W uroczystości oddania boisk do użytku wziął udział zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Mariusz Młynarczyk.

Liczba wyświetleń: 839

powrót