Z regionu

Glinojeck ma swojego Orlika

2010.03.25 00:00 , aktualizacja: 2012.03.01 15:00

Autor: UG Glinojeck, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W Glinojecku powstał nowy wielofunkcyjny obiekt sportowy, zbudowany w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Uroczyste oddanie inwestycji do użytku odbyło się 24 marca br.
 

Prace budowlane nad glinojeckim Orlikiem trwały od lipca do końca listopada 2009 roku. W skład oddanego do użytku obiektu wchodzą: dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią - piłkarskie i wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz budynek socjalny. Obiekt jest ogrodzony i oświetlony. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 1 173 tys. zł, z czego dotacje ze środków samorządowych i rządowych to po 333 tys. zł, zaś wkład gminy wyniósł 507 tys. zł.

Celem Programu Moje Boisko „Orlik – 2012” jest przede wszystkim umożliwienie samorządom terytorialnym realizacji inwestycji sportowych, które służyć mają upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Spełniający najwyższe standardy europejskie obiekt - efekt skutecznych działań miejsko-gminnego samorządu i jego współpracy z rządem, ma być dla mieszkańców gminy miejscem rekreacji i sportowych sukcesów.

W uroczystości oddania Orlika do użytku wzięli udział m.in. radna województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk oraz dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie Andrzej Kamasa.

Liczba wyświetleń: 685

powrót