Z regionu

Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym

2009.04.02 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 25- 29 marca br. najlepsi kolarze torowi walczyli o medale w czasie Mistrzostw Świata na nowoczesnym obiekcie w Pruszkowie. Zmagania zawodników obserwował Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz. Samorząd Województwa dofinansował imprezę kwotą 250 tys. zł.

W czasie Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym Pruszków 2009 toczyła się rywalizacja w m.in. keirinie, sprincie i scratchu.

W ciągu pięciu dni rywalizacji rozdano 19 kompletów medali. Najwięcej z nich trafiło do Australijczyków – zdobyli 10 krążków, w tym aż cztery złote. Dzięki najszybszemu sprinterowi świata - Gregoremu Bauge - drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęli Francuzi. Na trzeciej pozycji uplasowali się Brytyjczycy, którzy zdobyli 9 medali.
Reprezentantom Polski nie udało się zająć miejsca na podium.

Organizatorem imprezy był Polski Związek Kolarstwa. Podczas ceremonii zamknięcia flaga Międzynarodowej Unii Kolarskiej przekazana została przedstawicielowi Duńskiej Federacji, ponieważ w przyszłym roku mistrzostwa odbędą się w Kopenhadze.