Z regionu

Rodzinne popołudnie w powiecie siedleckim

2017.06.06 15:30 , aktualizacja: 2017.06.14 11:35

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieży szkolnej Pokaz tańca nowoczesnego...
  • Festyn w Korczewie, na scenie m.in. wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska Festyn w Paprotni otworzyła...
  • Pokaz sprzętu strażąckiego podczas gminnego festynu w Korczewie Prezentacja sprzętu...

Z okazji Dnia Dziecka w Korczewie zorganizowano Gminny Festyn, a w sąsiedniej Paprotni odbył się Festyn Rodzinny, połączony z obchodami 20-lecia Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Atlas”.

 

Korczew

Rolę rodziny w rozwoju młodego człowieka podkreśliła podczas otwarcia wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci znalazły się m.in. biegi w workach, przeciąganie liny, malowanie twarzy, slalom z piłką. Organizatorzy zapewnili również konkurencje dla rodzin. Wspólnych sił próbowano w siatkówce, rzucie do celu, a także na torze przeszkód. Zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia wozów strażackich oraz tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieży szkolnej.

 

Paprotnia

Festyn Rodzinny prowadzili tradycyjnie uczniowie Zespołu Szkół w Paprotni. Na scenie prezentowali talenty artystyczne i wokalne. Na boisku szkolnym młodzież mogła spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. W sposób szczególny obchodzono 20-lecie ULKS „Atlas”. Okolicznościowa gazetka przywołała sylwetki byłych reprezentantów i zdobytych trofeów. Opiekunowie klubu nagrodzili byłych sportowców pamiątkowymi medalami. Atrakcją był pokaz sztuk walki grupy Kawashi.

 

Liczba wyświetleń: 216

powrót