Z regionu

Przedstawiciel Mazowsza w zarządzie Stowarzyszenia NEREUS

2017.05.19 10:40 , aktualizacja: 2017.06.02 07:54

Autor: Jacek Leszko (GW), Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

W Brukseli odbyło się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia NEREUS. Jednym z głównych w punktów spotkania były wybory Zarządu. Krzysztof Mączewski – Geodeta Województwa Mazowieckiego i Dyrektor Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – został wybrany do tego elitarnego grona.

 

Technologie kosmiczne zaczynają odgrywać kluczową rolę w gospodarce, zwiększaniu jej konkurencyjności i innowacyjności oraz wspieraniu zrównoważonego rozwoju, zarówno w skali Unii Europejskiej, jak i w ujęciu globalnym.

 

W nawiązaniu do trendów wspieranych przez Europejską Agencję Kosmiczną, w 2006 r. w ramach Komitetu Regionów powstała inicjatywa między Regionami Unii Europejskiej, by utworzyć struktury wspierające wykorzystanie technologii kosmicznych.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego przedstawiciele samorządu włączyli się w prace przygotowujące Sieć Regionów Europejskich Wykorzystującej Technologie Kosmiczne NEREUS  (Network of European Regions Using Space Technologies). Skupia ona już 32 regiony z różnych państw Unii Europejskiej, które zawiązały międzynarodowe stowarzyszenie o charakterze non-profit z siedzibą w Brukseli.

 

Szczegółowe informacje na temat Stowarzyszenia NEREUS i udziału w nim Województwa Mazowieckiego

 

Strona Stowarzyszenia NEREUS

 

  • Nowo wybrani członkowie...
  • Logo Stowarzyszenia Nereus Logo Stowarzyszenia Nereus
  • Członkowie i zarząd Stowarzyszenia NEREUS na walnym zgromadzeniu w Brukseli Członkowie i zarząd...

Liczba wyświetleń: 208

powrót