Z regionu

Wiosenne Targi w Sochaczewie

2016.04.25 15:35 , aktualizacja: 2016.04.26 08:43

Autor: Bożena Kalkowska, MODR Oddział Bielice, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Stoisko z regionalną żywnością fot.Bożena Kalkowska
Targi cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród rolników, jak i  mieszkańców miasta fot.Bożena Kalkowska

Za nami XXIII edycja Mazowieckich Targów Rolnych i Przedsiębiorczości –  branżowej imprezy o charakterze wystawienniczo-promocyjnym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Idea przedsięwzięcia

To przede wszystkim promocja produktów rolniczych i ogrodniczych, przedsiębiorczości, propagowanie zasad gospodarowania zgodnych z ochroną środowiska naturalnego, a także produktów lokalnych. Od wielu lat impreza cieszy się dużą popularnością zarówno wśród rolników, jak i  mieszkańców miasta.

 

Oferta

W tym roku prezentowały się m.in. firmy z branży rolniczej, ogrodniczej, chemicznej, budowlanej, mechanicznej, przetwórstwa spożywczego i instalacji grzewczych. Targi były okazją do nawiązania nowych kontaktów gospodarczych i wymiany doświadczeń. Bogatą ofertę zaproponowano działkowcom i wielbicielom ogrodów przydomowych. Można było wybierać pośród kwiatów, sadzonek drzew i krzewów ozdobnych, a także produktów do pielęgnacji ogrodów. Były też meble ogrodowe i produkty z wikliny oraz tradycyjne produkty spożywcze, w tym sery regionalne, miody, chleby na naturalnym zakwasie i wędliny.

 

Punkty informacyjne

Zainteresowani mogli uzyskać porady w punktach konsultacyjnych Mazowieckiego Oddziału Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

Oprawą muzyczną wydarzenia był występ Kapeli Mazowieckiej z Sochaczewa i Sochaczewskiej Orkiestry Dętej. Na koniec zespół Number ONE przypomniał utwory z dawnych lat.

 

Liczba wyświetleń: 315

powrót