Z regionu

Podziękowanie dla bohatera

2016.02.15 11:25 , aktualizacja: 2016.02.15 13:56

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uczestnicy uroczystości fot. Oddział Wojewódzki...
  • Wręczenie tytulu
  • druh Paweł Brodowicz

Szybka i fachowa pierwsza pomoc udzielona przez druha Pawła Brodowicza uratowała życie mężczyźnie z zawałem serca. W niedzielę, podczas spotkania z cyklu „Pali się” na warszawskim Torwarze, druh Paweł Brodowicz odebrał tytuł Strażaka Roku 2015 Województwa Mazowieckiego.

 

Zapobiegł tragedii

Druh Paweł Brodowicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniewie (pow. sochaczewski) w czerwcu ubiegłego roku wykazał się dużym refleksem, opanowaniem i determinacją, za co otrzymał tytuł Strażaka Miesiąca Czerwca 2015 . Przechodząc obok kamienicy przy ul. Staszica w Sochaczewie, przy jednej z klatek schodowych zauważył osuwającego się na ziemię mężczyznę. Bez chwili wahania udzielił pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie i przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jednego z przechodniów poprosił o wezwanie pogotowia ratunkowego, a innego o zaalarmowanie strażaków z pobliskiej komendy powiatowej PSP. Kiedy na miejsce przybył pierwszy zastęp straży pożarnej z KP PSP Sochaczew, wspólnie ze strażakami prowadził działania ratownicze, aż do przybycia pogotowia ratunkowego. Okazało się, że poszkodowany przeszedł zawał serca i przeżył tylko dzięki szybkiej i fachowej interwencji druha Pawła Brodowicza.

 

Najlepsi na Mazowszu

Do tytułu Strażaka Roku 2015 Województwa Mazowieckiego nominowani byli laureaci tytułu strażaka: stycznia, lutego, marca, czerwca, lipca i listopada. Wyróżnienia w konkursie „Strażak Miesiąca Województwa Mazowieckiego” wręczane są członkom OSP, którzy w przypadkowych sytuacjach wykazują się odwagą, poświęceniem i profesjonalizmem.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 240

powrót