Z regionu

Wspólny bilet na lata

2015.12.30 12:30 , aktualizacja: 2015.12.31 13:25

Autor: na podst. mat. KM i ZTM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Umowę podpisują Członek zarządu KM Dariusz Grajda i Dyrektor ZTM Wiesław Witek fot.Jolanta Maliszewska
Panowie - Wiesław Witek i Dariusz Grajda po podpisaniu umowy fot.Jolanta Maliszewska

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Mazowsza korzystających na co dzień z komunikacji kolejowej, autobusowej i tramwajowej. Koleje Mazowieckie i Zarząd Transportu Miejskiego podpisali kolejną umowę o współpracy w ramach Wspólnego Biletu. Po raz pierwszy zawarto ją aż na 4 lata. Dzięki temu pasażerowie będą mieli pewność, że ta oferta będzie stabilna i trwała.

 

Początki inicjatywy

Pierwszą umowę z Kolejami Mazowieckimi zawarto w 2005 r. Dotyczyła odcinka pomiędzy Warszawą Wschodnią a Ursusem. Obecnie ze Wspólnego Biletu mogą już korzystać mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości na obszarze ograniczonym stacjami – Sulejówek Miłosna, Śródborów, Zalesie Górne, Pruszków, Płochocin, Legionowo Przystanek i Legionowo Piaski oraz Zagościniec.

 

Przewozy w liczbach

Jednostką rozliczeniową, jak w latach ubiegłych, jest pociągokilometr. W 2016 r. Koleje Mazowieckie na całym obszarze Wspólnego Biletu wykonają ponad 5,3 mln pociągokilometrów. W kolejnych latach wielkość pracy przewozowej będzie zależała od harmonogramu modernizacji linii i stopniowego zwiększania oferty przewozowej przez KM.

– Długoletnia umowa to nie tylko dowód zaufania pomiędzy Kolejami Mazowieckimi a Zarządem Transportu Miejskiego i Warszawską Koleją Dojazdową, ale przede wszystkim gest w kierunku pasażerów. Ciszę się, że z dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą to ważne dla regionu porozumienie znów korzystają także mieszkańcy powiatu wołomińskiego – podkreślił członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

 

Wysoki standard usług

Nowoczesny tabor, który spółka Koleje Mazowieckie stopniowo wdraża do eksploatacji, a także ten zmodernizowany pozwalają na stałe podnoszenie standardów świadczonych usług przewozowych, a tym samym lepszą realizację umowy obejmujących Wspólny Bilet.
W grudniu br. Koleje Mazowieckie podpisały umowę na naprawy z modernizacją 91 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Na początku roku do eksploatacji trafią wagony piętrowe produkcji Pesy. Wkrótce do parku taborowego dołączą kolejne dwa szynobusy obsługujące połączenia na liniach niezelektryfikowanych.

Liczba wyświetleń: 305

powrót