Z regionu

XVII Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

2015.12.16 11:40 , aktualizacja: 2015.12.18 11:39
Autor: Elżbieta KOwnacka, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Uczestnicy XVII Regionalnego Przegladu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej - Ciechanów 2015 fot. Elżbieta Kownacka
Występ w kategorii szkół podstawowych fot. Elżbieta Kownacka

W Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie odbył się XVII Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej, zorganizowany przez Ciechanowski Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Impreza odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Starsi i młodsi

W konkursie wzięli udział młodzi artyści ze szkół w Ciechanowie, Płońsku, Nowym Mieście, Nasielsku, Goryszach, Winnicy, Golądkowie i Starym Gralewie. Uczestnicy przeglądu występowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz w podziale na solistów i zespoły. Wykonawcy popularyzują piosenkę turystyczną i wartości ekologiczne.

 

Zwycięzcy

Jury nie miało łatwego zadania podczas oceny występów, ponieważ od kilku lat ich poziom jest wysoki i dość wyrównany. W tym roku nagrodę Grand Prix i I miejsce w kategorii gimnazjów zdobyła uczennica Gimnazjum TWP w Ciechanowie Alicja Szemplińska, której opiekunem jest Dominik Molewski. W kategorii szkół podstawowych I miejsce wywalczył solista ze Społecznej SP STO w Ciechanowie Stanisław Bronowski oraz zespół wokalny STO z tej samej placówki, podopieczni Emilii Krętkowskiej. Wśród przedstawicieli szkół gimnazjalnych najlepszy był zespół „LA-TI-DO” z Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie pod opieką Hanny Długołęckiej, zaś szkoły ponadgimnazjalne na podium reprezentowali uczniowie I LO w Ciechanowie – Iwona Abramczyk oraz zespół „Nienazwani” pod opieką Roberta Widackiego.

 

 

Liczba wyświetleń: 385

powrót