Z regionu

Zwycięzcy konkursu odebrali nagrody

2015.10.22 15:30 , aktualizacja: 2015.10.22 15:46

Autor: Monika Skwierczyńska (OS), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • laureaci drugiego miejsca Fot. Michał Słaby
  • wręczenie wyróżnień Fot. Michał Słaby
  • przybyli na galę goście oglądają krótki spektakl Fot. Michał Słaby
  • Laureaci pierwszego miejsca Fot. Michał Słaby

Finałowa gala podsumowująca konkurs „Zbiórka zużytych baterii 2015” odbyła się 20 października br. W gronie zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli placówek z najlepszymi wynikami, na których czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Z myślą o najmłodszych uczestnikach gali zorganizowano także smaczny poczęstunek oraz ciekawą oprawę artystyczną, sponsorowaną przez Polskie Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o.

 

Kryteria oceny

O zwycięstwie decydowała waga zebranych baterii i akumulatorów w przeliczeniu na liczbę wychowanków/uczniów danej placówki. Nagrody rzeczowe przyznano w dwóch kategoriach – dla przedszkoli oraz szkół podstawowych. Dodatkowo w każdej z kategorii przyznano po 7 wyróżnień, dla placówek które:

  • zebrały najwięcej baterii biorąc pod uwagę tylko ich łączny ciężar, bez względu na liczbę przedszkolaków/uczniów,

  • nie zajęły zwycięskich 3 pierwszych miejsc.

Chętnie zbierali

Do konkursu zgłosiło się aż 309 placówek (180 przedszkoli i 129 szkół podstawowych). Nagrodzono 20 placówek oświatowych. W ciągu niespełna 3 tygodni zebrano łącznie 18 216 kg zużytych baterii i akumulatorów, czyli ponad 18 ton!

 

To już druga edycja konkursu kierowanego do dzieci z mazowieckich przedszkoli i szkół podstawowych. Jego organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 14 kB, Liczba pobrań: 310

Liczba wyświetleń: 242

powrót