Z regionu

Marta Maklakiewicz – spotkanie z córką znanego ojca

2015.06.26 12:45 , aktualizacja: 2015.06.26 13:32

Autor: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Spotkanie autorskie fot.Zdzisław Smardzewski
  • Marta Maklakiewicz czyta fragmenty swojej książki fot.Zdzisław Smardzewski
  • Autorka odpowiadała na liczne pytania uczestników spotkania fot.Zdzisław Smardzewski

„Maklak oczami córki” – to tytuł książki autorstwa Marty Maklakiewicz, córki legendarnego ojca – Zdzisława Maklakiewicza. 

 

Literackie opowieści…

Na spotkaniu autorskim, 23 czerwca, w „Dworku Aleksandry Bąkowskiej” w Gołotczyźnie licznie zgromadzona publiczność miała możliwość poznania wielu faktów z życia rodzinnego Maklakiewiczów.

Autorka opowiadała przede wszystkim o swoim ojcu – Zdzisławie, znakomitym polskim aktorze teatralnym i filmowym, znanym między innymi z takich filmów jak: „Rewizja osobista”, „Rejs”, „Brunet wieczorową porą” czy „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Człowiek ten, uwielbiany przez innych, nie do końca sprawdził się jako ojciec. Nie był obecny w życiu córki, która jako mała dziewczynka większość czasu spędzała u swoich dziadków – to oni mieli ogromny wpływ na jej wychowanie. Dopiero po latach, dzięki znalezionym zapiskom, zrozumiała, jak wspaniałym i wrażliwym był człowiekiem.

 

Filmowe kadry…

Słuchacze mieli również możliwość obejrzenia krótkiego filmiku o Zdzisławie Maklakiewiczu. O aktorze wypowiadają się m.in. Tomasz Lengren, Wanda Masznicz, Janusz Głowacki, Janusz Kondratiuk, Jerzy Goliński, Ryszard Pietruski czy Zofia Czerwińska.

 

Marta Matlakiewicz, na zakończenie spotkania, najbardziej aktywnych rozmówców obdarowała koszulkami, pozostali mogli kupić książkę oraz uzyskać autograf.

Liczba wyświetleń: 807

powrót