Z regionu

Zasłużeni dla powiatu garwolińskiego

2015.06.25 09:50
Autor: Radosław Strzaliński (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk
laureatka otrzymuje wyróżnienie Fot. arch. Starostwo...
laureaci Fot. arch. Starostwo...

Już po raz 11 wręczono medale osobom, które poprzez swoją działalność, podejmowane inicjatywy przyczyniły się do rozwoju ziemi garwolińskiej. Wśród odznaczonych znalazła się m.in. wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Laureaci

Wyróżnienie z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Starosty Garwolińskiego w dziedzinie działalności społecznej, oświatowej, artystycznej i kulturalnej otrzymali ks. Prałat Ryszard Andruszczak, ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie, Zespół Ludowy „Lilianki” z Lalin (gminia Borowie).

 

Wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską doceniono za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu garwolińskiego, a także za aktywność w życiu społecznym oraz udzielane wsparcie dla organizacji i instytucji działających na rzecz lokalnej społeczności.

 

Kryteria honorowania

Tytuł nadawany jest osobom fizycznym i prawnym, organizacjom pozarządowym oraz innym jednostkom nie posiadającym osobowości prawnej, które całokształtem swojej działalności zawodowej lub społecznej albo realizacją zadań przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu garwolińskiego bądź poprzez swoje osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie.

Liczba wyświetleń: 172

powrót