Z regionu

Przegląd Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach

2015.04.30 11:55 , aktualizacja: 2015.07.30 12:13

Autor: Ewa Janoszka, Delegatura UMWM w Siedlcach, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Regionalny Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych Borki Wyrki 2015 fot.Olga Dziedzic, GOK...
  • Przekrój gatunków tanecznych fot.Olga Dziedzic, GOK...
  • Blisko 50 zespołów, formacji i solistów – od przedszkolaków po szkoły średnie, prezentowało bogaty przekrój gatunków tanecznych fot.Olga Dziedzic, GOK...
  • W przelądzie wzięły udział różne grupy - od przedszkolaków po szkoły średnie fot.Olga Dziedzic, GOK...
  • Poziom uczestników jest coraz wyższy, z grupami pracują profesjonalni instruktorzy fot.Olga Dziedzic, GOK...
  • W  konkursowe szranki stanęło wielu uzdolnionych tancerzy z terenu Mazowsza i Lubelszczyzny fot.Olga Dziedzic, GOK...
  • Ideą przewodnią przedsięwzięcia jest konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych fot.Olga Dziedzic, GOK...
  • Przedsięwzięcie na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez tanecznych w regionie fot.Olga Dziedzic, GOK...

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Kornel” i Zespół Szkół Niepublicznych w Borkach Wyrkach po raz szesnasty zorganizowali dwudniowy „Regionalny Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych Borki Wyrki 2015”. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Przedsięwzięcie na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez tanecznych w regionie. Każdego roku organizowane jest na większą skalę. Poziom uczestników jest coraz wyższy, z grupami pracują profesjonalni instruktorzy.

 

Przekrój gatunków tanecznych

W Zespole Szkół w Borkach Wyrkach – w dniach 29-30 kwietnia – w  konkursowe szranki stanęło wielu uzdolnionych tancerzy z terenu Mazowsza i Lubelszczyzny. Zgłosiło się blisko 50 zespołów, formacji i solistów – od przedszkolaków po szkoły średnie, prezentujących bogaty przekrój gatunków tanecznych. W pierwszym dniu przeglądu swoje umiejętności pokazali głównie najmłodsi wykonawcy: przedszkola i zespoły tańca ludowego, narodowego i towarzyskiego w szkołach i ośrodkach kultury. Kolejnego dnia scena należała do formacji tańca nowoczesnego, reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja oraz ośrodki  kultury.

 

Co przyciąga  dzieci i młodzież do wielu godzin ćwiczeń?

Przegląd, zgodnie z nazwą, nie polega na rywalizacji, ale na wzajemnym poznaniu i wspólnej zabawie. W takiej formule mogą się bez większego stresu zaprezentować zarówno grupy doświadczonych tancerzy, jak i przedszkolaki z dużym potencjałem ruchowym.

Ideą przewodnią przedsięwzięcia jest konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych oraz popularyzacja zespołowych form tanecznych, ich walorów wychowawczych i artystycznych.                             

                                                

Zwieńczeniem XVI Regionalnego Przeglądu Amatorskich Zespołów Tanecznych 2015 było wręczenie zwycięzcom nagród i dyplomów.

                                                                               

                                                                                          

Liczba wyświetleń: 657

powrót