Z regionu
W trosce o zdrowie psychiczne najmłodszych
2014.09.18 14:15 , aktualizacja: 2015.07.13 12:58
Autor: oprac. Dagmar Jaworska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska
- fot. arch. Szpital...
- fot. arch. Szpital...
- fot. arch. Szpital...
- fot. arch. Szpital...
- fot. arch. Szpital...
- fot. arch. Szpital...
- fot. arch. Szpital...
- fot. arch. Szpital...
Dane zawarte w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2007–2015 wskazują na znaczne rozpowszechnienie zaburzeń psychicznych. Szczególnej pomocy wymagają najmłodsi. Dlatego tematem I konferencji naukowej zorganizowanej przez Szpital Mazowiecki Garwolinie Sp. z o.o. było „Współwystępowanie zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży”. W spotkaniu uczestniczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.
Tematy wykładów dotyczyły problemów występujących w pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze ich funkcjonowania emocjonalnego i psychicznego. Zaprezentowano aktualny stan wiedzy oraz wyniki badań w zakresie sposobów diagnostyki i leczenia zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży. W pięciu sesjach tematycznych omówiono m.in. problemy i diagnozę: zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży, zaburzeń snu u młodzieży szkolnej i leczonej psychiatrycznie, uzależnień chemicznych i behawioralnych oraz metod wczesnego wykrywania zaburzeń ze spektrum autyzmu.
W konferencji wzięło udział ponad 140 osób z całego kraju, m.in.: lekarze, psycholodzy, pedagodzy, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień oraz pracownicy placówek związanych z leczeniem i terapią osób z zaburzeniami psychicznymi.
Komitet naukowy konferencji tworzyli: dr n. med. Lidia Popek, doc. dr hab. Anita Bryńska, prof. dr hab. med. Tomasz Wolańczyk, prof. dr hab. med. Filip Rybakowski, których praca zawodowa jest od wielu lat wyznacznikiem kierunków lecznictwa w tej dziedzinie medycyny.
Liczba wyświetleń: 718
powrót