Z regionu

Wakacyjne festyny sposobem na promocję gmin

2014.07.28 14:55 , aktualizacja: 2014.07.29 10:26

Autor: Katarzyna Klepaczewska, WZ, Wprowadzenie: Monika Matusik

Rozpowszechnianie twórczości lokalnych grup artystycznych, a także sąsiedzka integracja – taki cel postawiły sobie gminy Przyłęk (powiat zwoleński) i Rzeczniów (powiat lipski), organizując festyny podczas wakacji.

 

Mieszkańcy i przybyli na urlop goście mogli w ubiegły weekend podziwiać twórczość ludowych i okolicznych zespołów z południowego Mazowsza. Podczas festynu rodzinnego „Przyłęk – Nasza Ziemia” zaprezentowały się śpiewaczki z koła gospodyń wiejskich, a także satyrycy z kabaretami. Najmłodszych zachwyciły prezentacje cyrkowe i pokazy sztucznych ogni. Z kolei uczestnicy Festiwalu „Ściernisko” postawili na muzyczne umiejętności. Był konkurs talentów, w którym prezentowali swoje zdolności, a później wysłuchali zaproszonych zespołów.

 

Obecni podczas wydarzeń wicemarszałek Leszek Ruszczyk i radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek podziękowali organizatorom za trud włożony w przygotowanie imprez. Wyrazili również swoje uznanie dla występujących. Podkreślili przy tym, że kilkuletnia kontynuacja tego typu przedsięwzięć świadczy o nieustającym zaangażowaniu społeczności lokalnej w rozwój społeczny i kulturalny miejscowości.

  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk

Liczba wyświetleń: 545

powrót