Z regionu

Spotkanie samorządów z prezydentem

2013.11.22 11:40 , aktualizacja: 2013.11.22 12:49

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.arch.UM Szydłowiec
źródło: www.radom24.pl
fot.arch.UM Szydłowiec
fot.arch.UM Szydłowiec

Spotkanie samorządowców z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim 21 listopada br. w Szydłowcu, Radomiu i Warce stało się okazją do zaprezentowania rozwoju niektórych gmin subregionu radomskiego. Samorząd województwa reprezentował m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Renowacja szydłowieckiego Zamku, Ratusza Miejskiego, przebudowa budynku „Pod Dębem”, modernizacja placu Rynku Wielkiego, Skweru Staromiejskiego oraz ulicy Radomskiej, a także budowa Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego to główne założenia projektu miasta Szydłowca, który decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymał ponad 26 mln zł unijnego dofinansowania. Całkowita wartość projektu to przeszło 30,6 mln zł. To właśnie te projekty stały się wizytówką Szydłowca, do którego zawitał prezydent.

 

Starosta powiatu szydłowieckiego Włodzimierz Górlicki i burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński nie kryli dumy z powodu pozytywnych zmian, jakie zachodzą na terenie gminy i tego, że mają się czym pochwalić. 

 

Również Radom i jego włodarze chcieli przypomnieć o sobie. Lotnisko, pomnik Czerwca '76 i lekcja historii na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym – taki był plan odwiedzin. Ważnym punktem było spotkanie na Lotnisku Radom-Sadków. Port lotniczy jest w trakcie przebudowy i przystosowania do obsługi ruchu pasażerskiego. Spółka zapowiada, że obsługa samolotów będzie możliwa na przełomie tego i przyszłego roku, a regularne połączenia i czartery dopiero latem.

 

Podczas wizyty w Warce samorządowcy rozmawiali m.in. na temat polityki prorodzinnej i zapowiadanych przez prezydenta ulg. Nawiązali również do współpracy na linii prezydent–rząd–parlament–samorządy.

Liczba wyświetleń: 346

powrót