Z regionu

Zawody strzeleckie krwiodawców w Ciechanowie

2013.09.27 15:05 , aktualizacja: 2013.09.27 15:19

Autor: opr. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.arch.PCK Ciechanów
fot.arch.PCK Ciechanów
fot.arch.PCK Ciechanów

Honorowi krwiodawcy oraz osoby promujące honorowe krwiodawstwo z powiatu ciechanowskiego uczestniczyli w corocznych zmaganiach sportowych. W tym roku do rywalizacji w strzelaniu z karabinka pneumatycznego stanęło 46 drużyn. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

W zawodach, które odbyły się na terenie Oddziału Rejonowego PCK w Ciechanowie, uczestniczyło blisko 300 osób, w tym m.in. członkowie środowiskowych klubów HDK, Młodzieżowych Klubów HDK oraz osoby promujące honorowe krwiodawstwo.

 

Impreza miała charakter sportowo-rekreacyjny. Organizowana jest od 17 lat przez Polski Czerwony Krzyż w Ciechanowie. Jest wyrazem podziękowania dla grona honorowych dawców krwi z powiatu ciechanowskiego za ich aktywny udział w dzieleniu się tym drogocennym darem z potrzebującymi. Stanowi też zachętę do dalszego działania  w imię ważnego celu – ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

 

Zawody strzeleckie przeprowadzono w 3 kategoriach: honorowi dawcy krwi z klubów HDK, honorowi dawcy krwi i osób promujących HDK-drużyny kobiet oraz osoby promujące i wspierające honorowe krwiodawstwo.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników, a także wręczenie pucharów, dyplomów i upominków dla najlepszych drużyn odbyło się z udziałem zaproszonych gości, wśród których znalazła się m.in. radna województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk.

Liczba wyświetleń: 387

powrót