Z regionu

Święto Papryki w Klwowie

2013.08.13 12:10 , aktualizacja: 2013.08.13 13:29
Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. arch.UMWM
fot. Piotr Stańczyk
fot. Piotr Stańczyk

Lato w pełni, czas więc na zbiory. Te w Klwowie (powiat przysuski), w tym roku były wyjątkowo obfite, szczególnie jeśli chodzi o paprykę. Tegoroczne okazy mógł podziwiać, podczas targów 11 sierpnia br., m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Powiat przysuski wspólnie z białobrzeskim i radomskim to od lat znane w całej Polsce zagłębie paprykowe. Region jest największym producentem papryki pod osłonami w Europie.

 

Paprykowy festyn rozpoczął się mszą świętą w intencji rolników i gospodarzy, którzy jak co roku mogli pochwalić się wyhodowanymi przez siebie owocami i warzywami. Podczas imprezy nie zabrakło również firm z branży rolno-ogrodniczej, prezentujących swój dorobek oraz konsultantów z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Rolnicy mogli skorzystać z porad specjalistów, a także zapoznać się z branżowymi nowościami, zaś odwiedzający imprezę mieszkańcy – spróbować regionalnych potraw z papryki oraz dowiedzieć się więcej o uprawie tego warzywa.

 

Targi uświetniły liczne imprezy towarzyszące i konkursy, prezentacje sprzętu rolniczego, a także występy artystyczne znanych gwiazd polskiej estrady. Na zakończenie odbył się pokaz sztucznych ogni.

Liczba wyświetleń: 436

powrót